Šentjurčani se lahko zdaj pohvalijo, da so v ligi za prvaka premagali vsa tri ljubljanska moštva. Najprej so bili boljši od Geoplina Slovana, nato so presenetili Union Olimpijo, zdaj pa so se oddolžili še Parkljem za poraz na domačem parketu po treh podaljških.

Zmago so gostje gradili skozi vso tekmo, na koncu, ko so se domačini nevarno približali, pa so ohranili mirno kri. V 35. minuti so Parklji prišli na šest točk zaostanka (65:71), toda Luka Lapornik je v pravem trenutku zadel trojko in ohladil domače igralce. Podobno pa je dve minuti kasneje storil še Marcus Angelo Crenshaw. Pri izidu 70:74 je hrabro prodrl pod koš, dosegel koš in izsilil osebno napako, kar je Parklje dokončno oddaljilo od preobrata.

Pri Parkljih je Dalibor Džapa dosegel 30 točk ob metu 5:8 za dve točki in 5:9 izza črte 6,25, v vrstah gostov pa je najboljši strelec lige Telemach Sandi Čebular zabeležil 27 točk.

V naslednjem krogu (30. 4.) bo Šentjur gostil Krko, Parklji pa bodo gostovali v Laškem.