Občina Jesenice namreč nadaljuje več kot potrebno in skoraj štiri desetletja pričakovano prenovo in razširitev tega osrednjega jeseniškega športnega hrama. Letos bodo zgradili novo vzhodno tribuno s skoraj 1500 sedeži, prihodnje leto pride na vrsto še nova streha. Čeprav so bili načrti sprva precej bolj smelo (a tudi podcenjeno) zastavljeni, pa bodo športniki in navijači veseli tudi omenjenih pridobitev. Vsi si zgolj želijo, da novi sedeži ne bodo prazni, tako kot jih je bila večina v letošnji že končani sezoni, ko se je obisk glede na lani zmanjšal kar za 40 odstotkov in je bilo na tekmah v povprečju od 1300 do 1400 gledalcev. Dvorana ima zdaj sicer 960 sedežev in tri tisoč stojišč. Po novem bo sedežev 2300, prej ali slej pa bo treba v sedišča zamenjati tudi sedanja stojišča na severnem delu dvorane.

Vzhodno tribuno so začeli graditi lani, gradnjo pa pred hokejsko sezono ustavili. Celotna tribuna z novo streho bo stala dobra dva milijona evrov, ocenjena vrednost gradnje nove strehe in stopnišča prihodnje leto pa je več kot štiri milijone in pol, saj naj bi bila sploh z vidika požarne varnosti zelo zahtevna. Tiskovni predstavnik jeseniških hokejistov Zoran Račič je pojasnil, da bi si želeli novih garderob, sanitarij in tušev ter pralnice. "Pa prostor za fitnes, telovadnico, sobo za trenerje. Upam, da se bo vsaj del želja uresničil že v tem ciklusu obnove," je želja hokejistov.

Vse je seveda povezano z denarjem. "O nadaljnjih fazah obnove se bo zaradi zahtevnosti investicije odločalo po pridobitvi dodatnih sredstev sofinanciranja," je dejala županova svetovalka Božena Ronner. Zdajšnjo obnovo namreč v veliki meri financira občina sama. Dobrega pol milijona so dobili od ministrstva za šolstvo in šport ter fundacije za šport, manj uspešni so bili na raznih javnih razpisih. Na prvem javnem razpisu ministrstva za šolstvo in šport se je obnova jeseniške dvorane uvrstila na deseto mesto in so dobili manj od pričakovanega. Na drugem razpisu pa se je uvrstila na 18. mesto od 29 prijav in pričakovanega denarja ni bilo. "Na prejeti sklep je občina Jesenice na ministrstvo vložila zahtevek za preveritev. Kljub ugotovitvam pritožbene komisije, da je bila vloga v posameznih delih prenizko ocenjena, pridobljene dodatne točke žal niso vplivale na pridobitev sredstev sofinanciranja," je pojasnila Božena Ronner, ki je zatrdila še, da občina stalno išče dodatne vire tudi s področja trajnostne rabe energije. Čeprav se je število obiskovalcev hokejskih tekem letos močno zmanjšalo, so na občini še vedno prepričani v smiselnost in upravičenost naložbe. "Športna hala je stara in dotrajana, tako da je bil že skrajni čas za njeno celovito obnovo. Po obnovi bo varnejša in večnamenska (ne le za hokej). Investicija je opravičljiva tudi zaradi širšega javnega družbenoekonomskega interesa, ki pretehta stroške investicije na daljši rok," je še pojasnila Božena Ronner.