Ministrstvo za delo, družino in socialne zadeve je pripravilo zgolj izhodišča na borih sedmih straneh, brez analiz in projekcije učinkov, ki jih je več kot 80 odstotkov sodelujočih v javni razpravi v celoti zavrnilo, izpostavljajo v ŠOS.

Po mnenju študentske organizacije Levanič napačno interpretira tudi zahtevo ŠOS, da naj se zakonodaji na področju štipendij in dela študentov urejata vzporedno. Zahteva ŠOS je namreč bila, da se najprej uredi štipendijska zakonodaja in v praksi študentom podeli več in višje štipendije, šele nato lahko stečejo pogovori o omejevanju "edinega študentskega socialnega korektiva, ki ga trenutno predstavlja študentsko delo".

V ŠOS zagotavljajo, da niso izstopili iz socialnega dialoga, saj še vedno sodelujejo v prvi delovni skupini Sveta za študentska vprašanja. Dodajajo, da sprememb na socialnem področju ne razumejo kot pogajanj, pač kot sodelovanje za izboljšavo socialnega položaja študentov.

V sporočilu za javnost se tudi sprašujejo, na podlagi katerih analiz in strokovnih mnenj poslanec Levanič meni, da bo zakon dober za študente, saj jih v izhodiščih za pripravo zakona ni. Poslance pozivajo, da se poglobijo v Dokument o celoviti ureditvi študentskega položaja v Sloveniji, ki ga je pripravila ŠOS in ga lahko najdejo na njihovih spletnih straneh.