Janša je namreč prepričan, da je bilo mogoče v oddaji slišati neresnične in žaljive navedbe, ki škodujejo njegovi časti in dobremu imenu. Zato je proti novinarju, finski nacionalni televiziji YLE in dvema nastopajočima v oddaji sprožil tožbo, težko več kot 1,5 milijona evrov. Med toženimi se je znašel tudi nekdanji v.d. generalnega direktorja policije Bojan Potočnik, ki je v odgovoru na Janševo tožbo zavrnil vse navedbe in sodišču predlagal, naj jo zavrže.

Janša v tožbi zatrjuje, da je Pogačnikove izjave v oddaji treba razumeti tako, da je sam kot tedanji predsednik vlade v središču nezakonitih poslov pri nakupu oklepnikov 8x8 in da zlorablja svoj položaj za utišanje policijske preiskave teh poslov. Janša je iz Potočnikovih izjav razbral tudi, da je on kot premier odločitev o izbiri ponudnika na mednarodnem javnem razpisu za oklepnike dosegel z zlorabo položaja in jemanjem podkupnine oziroma celo, da ga je Potočnik obtožil, da je dobil kar 21 milijonov evrov podkupnine.

"Vse navedene trditve tožnika so njegovo lastno samovoljno sklepanje. Tožena stranka ni izjavila nič od navedenega, saj se o tem, ali je tožnik ob izbiri ponudnika za nakup oklepnikov 8x8 prejel podkupnino oziroma v zvezi s tem nakupom drugače deloval koruptivno, sploh ni izrekla," je v odgovoru na tožbo zapisal Potočnikov zastopnik, odvetnik Rok Čeferin in dodal, da za tožnikova sklepanja njegova stranka ne more nositi nikakršne odgovornosti.

Poleg tega Potočnik ni izjavil, da je tedanji predsednik vlade Janša tedanjemu notranjemu ministru Dragutinu Mateju ukazal ustaviti preiskavo v zvezi z zadevo Patria, saj je v oddaji poudaril, da nima dokazov, da bi lahko trdil kaj takšnega, navaja Čeferin. "Izjavil pa je, da na takšno ravnanje lahko sklepa na podlagi tega, kakšen vpliv je imel pri svojem siceršnjem delovanju tedanji predsednik vlade na odločanje notranjega ministra v konkretnih zadevah." Ob vsem skupaj pa se zdi Čeferinu bistveno, da takšna Potočnikova izjava v demokratični družbi nikakor ni protipravna in zato zanjo tudi ne more odškodninsko odgovarjati. "Izrekel je namreč svoje sklepanje, ki ga je oblikoval na podlagi svojega poznavanja delovanja vlade v času mandata od leta 2004 do 2008. Za svoja sklepanja, celo če bi bila napačna, pa v demokratični družbi nihče ne more odgovarjati, niti odškodninsko ne," navedbe iz Janševe tožbe še zavrača Potočnikov zastopnik. Meni namreč, da bi lahko Potočnik za svoje besede odgovarjal le, če bi jih izrekel z namenom zaničevanja, česar pa ni storil.

Čeferin poudarja še, da Janša v tožbi sploh ne pojasnjuje, na kakšen način se kaže škoda, ki naj bi mu jo s svojim ravnanjem povzročil Potočnik. Ob tem pa zahteva še takšno odškodnino, ki za dvajsetkrat ali tridesetkrat presega v sodni praksi določene zneske odškodnine za tovrstno škodo. Poleg tega želi Janša kot tožnik z odškodninskim zahtevkom v višini 1,5 milijona evrov izpolniti tudi neko generalno preventivno funkcijo, ki naj bi storilca odvrnila od prihodnjih kršitev. A s tem želi, tako Rok Čeferin, od izražanja kritičnih stališč o svojem delovanju očitno odvrniti tudi tretje osebe, ne le Potočnika kot toženo stranko.