Smučarja (bivala sta v eni od koč na Voglu) sta se z žičnico odpeljala do Šije in želela smučati proti Zadnjemu Voglu: "Tam je nameščeno tako opozorilo glede nevarnosti plazov kot tudi oznaka o koncu urejenega smučišča," nam je povedal direktor Žičnic Vogel Tomaž Šumi, ki je dodal, da se mora vsak smučar res sam odločiti za smučanje na strmem pobočju, ker skorajda ni mogoče, da bi kdo to storil po naključju ali zgrešil smučišče.

Fanta sta torej odšla smučarskim užitkom nasproti in kakih 50 metrov nad Zadnjim Voglom sprožila plaz, ki je enega od njiju pokopal pod seboj. Mlajši je ostal na površini in v nedeljo, malo pred tretjo uro popoldne, sprožil reševalno akcijo.

V njej so sodelovali tako gorski reševalci in gasilci (osvetlili so plaz) kot tudi posadka helikopterja ter vodniki reševalnih psov. Žal pa nesrečnemu mlademu fantu niso mogli več pomagati in so ga okoli 20. ure pod plazom našli mrtvega: "Mislim, da je bil usoden samo sneg oziroma plaz, storili smo vse, da bi mu še pomagali," je dejal prvi mož bohinjskih gorskih reševalcev Janez Rozman in dodal ponovno opozorilo: "Novi sneg, s kakšnih 30 centimetrov debeline, se ni sprijel s podlago in takrat je nevarnost plazov res velika. Strmina ima na tistem delu okoli 25 stopinj naklona in tudi to je okoliščina, ki lahko prispeva k sproženju plazu."

Tako kot na Krvavcu pa tudi za Vogel velja, da mlada fanta naj ne bi bila edina, ki sta skušala smučati na tistem pobočju.

Prav to pa je lahko silno varljivo, ker narava pač ne izbira in plaz se lahko sproži po tem, ko prvi smučarji že preizkusijo strmino. Omeniti velja, da so letos v naših gorah zaradi plazu življenje izgubili izkušen italijanski gornik (umrl kasneje v bolnišnici) in smučarja na Krvavcu ter Voglu. Nevarnost proženja plazov pa ostaja!