ŠOU v Ljubljani z vlado Neodvisne študentske mreže je lani za študente v socialni stiski namenila skoraj dvakrat več kot v mandatu prejšnjega predsedstva organizacije pod vodstvom SAS. Prav tako so za 40.000 evrov povečali sredstva za projekte na področju študentske sociale in zdravstva ter za 20.000 evrov sredstva za projekte na področju civilno-družbene iniciative, so zapisali v študentski organizaciji.

Kot poudarjajo, predsedstvo ŠOU v Ljubljani v luči varčevalni ukrepov kljub rasti minimalne bruto plače, na katero so vezani študentski honorarji in sejnine, le-teh ni povečalo. Člani sedanjega vodstva pa imajo za razliko od prejšnjega po njihovih navedbah ne uporabljajo službenih telefonov, imajo nižji mesečni limit za storitve mobilnih operaterjev ter uporabljajo lastne prenosne računalnike.

V študentski organizaciji se zato sprašujejo, ali to pomeni razsipništvo, in hkrati izražajo začudenje, da SAS očitanega razsipnega vodenja ni utemeljila.

SAS je namreč v torek skupaj s še nekaterimi študentskimi poslanci vložila konstruktivno nezaupnico vladi ŠOU v Ljubljani. O njej bo študentski zbor odločal v četrtek na redni seji. Kot razlog so navedli številne nepravilnosti in nerazumno razsipno vodenje študentske organizacije. Za katere nepravilnosti gre, predsednik SAS Kristjan Anderle ni želel pojasniti. Mediji pa so pred kratkim pisali, da ima oddaja Hri-bar na Televiziji Slovenija novega sponzorja Šouvizijo, ki je sicer stalna dejavnost ŠOU v Ljubljani. Konec januarja je računsko sodišče prejelo pobudo fizične osebe za revidiranje ŠOU v Ljubljani.