Športni psiholog, ki ga je Ana obiskala, je enostavno ugotovil, da je njena želja po zmagi še vedno pod grožnjo skromnega družinskega proračuna in se ne more sprijazniti z dejstvom, da je milijonarka, ki ji za poraze in zmage ni treba nikomur odgovarjati. Stresno stanje je skušal pomiriti brat Aninega očeta, ki živi v Melbournu, zato je priredil BBQ, "barbeque" ali "roštiljado", seveda na srbski način. Ni se govorilo o tenisu, prijazno pa so se opravičili tudi starši Aninega fanta, igralca golfa Adama Scotta, saj je pot iz Brisbana do Melbourna res dolga in po vročini dovolj naporna.

Kitajski gledalci, ki v Melbournu ne zasedejo samo vseh igrišč, kjer igrajo njihove igralke in igralci, so popolnoma zasedli tudi eno največjih igralnic na svetu Crawn casino, kjer s sistematičnim hazardiranjem (stalno preračunavajo nekaj po številnih razpredelnicah) uničujejo živce lokalnim krupjejem. Podobno sistematično so se Kitajci lotili tenisa. Tako kot pred davnimi leti, ko so imeli v ženskem in moškem vrhu svetovnega namiznega tenisa popolno prevlado, doma pa še nekaj desetin vsaj tako dobrih igralcev, ki pa so morali ostati le trening partnerji izbrancem.

Po pripovedovanju tukajšnjih kitajskih novinarjev se trenutno pri njih gradi nekaj deset novih teniških igrišč na dan, aktivno trenira tenis vsaj sto tisoč mladih, rekreativcev pa se enostavno ne da prešteti. Take podatke je objavila kitajska tovarna športne opreme, ki kljub trem izmenam ne more slediti povpraševanju. Kljub temu pa so pred tenisom na Kitajskem še vedno košarka, nogomet, badminton, športno potapljanje in namizni tenis. Žensko profesionalno teniško združenje WTA je že v stanju pripravljenosti, saj je bila poplava ruskih, ukrajinskih in beloruskih igralk mala šala proti cunamiju, ki prihaja iz Kitajske.

Tako so se tudi v športu pokazala prava nesorazmerja globalizacije, ko je evropski in ameriški kapitalizem pohlepno izkoristil poceni delovno silo na Kitajskem. Tudi profesionalni šport (Angleže Kitajci že dohitevajo celo v biljardu) je ena od poti, po katerih bosta Evropa in Amerika vse pretirane zaslužke znosili nazaj na Kitajsko.

Se spominjate novinarskega športnega komentatorskega para Rino Tomassi in Ubaldo Scanegatta, ki sta bila pred četrt stoletja zvezdi športnega programa TV Koper Capodistria, ko je bil njihov lastnik še sedanji italijanski premier Silvio Berlusconi? Oba možakarja, sicer krepko v letih, živahno delujeta v Melbournu. Prav Scanegatta je Andyju Murrayju (3:6, 6:4, 6:4, 6:2), ki je včeraj v polfinalu premagal Hrvata Marina Čilića, na tiskovni konferenci neizprosno povedal: "Vsa čast vašemu tenisu, toda bolj dolgočasnega igralca za novinarje, kot ste vi, zanesljivo ni."

"Mene v tenisu ne more nič več presenetiti", je bil kratek Murray, moderator pa je odgovor komentiral, da se Škot že dolgo ni tako zanimivo razgovoril. Sicer pa Murrayjevo počutje najbolj skrbi lastnike stavnic, ki so nabrali velike vsote, stavljene na Škota. Zato se zaradi številnih predanih dvobojev bojijo, da bi dvoboj predal tudi Murray, kar po avstralskih zakonih pomeni, da morajo vrniti denar vsem, ki so stavili nanj.