Košarkarji Orlando Magic so premagali Sacramento Kings s 100:84, Beno Udrih pa je v 24. minutah za Sacramento dosegel štiri točke, dva skoka in podajo. Ekipa Phoenix Suns, Goran Dragić je v v 14. minutah zbral pet točk, skok in dve podaji, je doma izgubila z moštvom Chicago Bulls s 104:115. Za Philadelphia 76'ers, ki je premagala Dallas Mavericks s 92:81, (Primož Brezec ni igral, kot tudi ne Saša Vujačić za ekipo Los Angeles Lakers, ki je v gosteh premagala New York Knicks s 115:105. Preostali izidi: Washington Wizards - Miami Heat 88:112, Atlanta Hawks - Charlotte Bobcats 103:89, Boston Celtics - Portland Trail Blazers 98:95 (podaljšek), Memphis Grizzlies - Oklahoma City Thunder 86:84, Minnesota Timberwolves - New Orleans Hornets 94:96, Detroit Pistons - Indiana Pacers 93:105, San Antonio Spurs - Houston Rockets 109:116 in Golden State Warriors - New Jersey Nets 111:79.

Ray Allen je v Bostonu zgrešil kar 11 od svojih prvih 13 metov, roka pa se mu v ključnih trenutkih ni zatresla. S trojko je 42 sekund pred koncem podaljška odločil dvoboj za zmago trenutno tretje ekipe lige. Paul Pierce je zadel 24 točk za Kelte, ki se jim je po desetih tekmah odsotnosti zaradi poškodbe kolena pridružil Kevin Garnett (13). V New Yorku je Kobe Bryant za branilce naslova, ki vodijo v ligi, v zadnji četrtini dosegel 13 od svojih 27 točk, v zadnjem delu pa je bil uspešen tudi Španec Pau Gasol, ki je v zadnji četrtini dosegel polovico od svojih 20 točk. Jezerniki so hitro pozabili poraz, ki se jim je dan prej primeril s Clevelandom, tekmecem za naslov.

V Atlanti so gostitelji, za katere je Jamal Crawford dosegel 24 točk, Al Horford pa eno manj, do zmage prišli z dominantno igro v prvi in tretji četrtini, ko so z metom 12:18 prednost povečali na neulovljivih 22 točk. V teksaškem obračunu je San Antonio doma izgubil s Houstonom. Tim Duncan je postal petintrideseti igralec v zgodovini NHL, ki je prišel do meje 20.000 točk. Njegovih 25 točk je bilo premalo za zmago domačih. V Phoenixu, kjer so gostitelji izgubili še peto domačo tekmo zapored, so imeli igralci Chicaga 51 odstotni met. Kralji so izgubili šestič zapored, za Orlando pa je Dwight Howard dosegel 19 točk in 15 skokov. Jarrett Jack je v Torontu za domače dosegel 27 točk, košarkarji Milwaukeeja pa so zapravili vodstvo petnajstih točk.