"Vsako izpostavljanje sevanju mora biti upravičeno," je za nemško tiskovno agencijo dpa povedala Drabova. Čeprav skenerji za pregled celotnega telesa oddajajo majceno količino ionizacijskega sevanja, po besedah Drabove znanstveniki menijo, da "vsaka doza" s seboj prinaša tveganje za raka.

Drabova je bila ob tem mnenja, da bi drugačne tehnologije, kot so termovizijske kamere, lahko dale podobne rezultate kot telesni skenerji, pri tem pa ljudje ne bi bili izpostavljeni sevanju.

Vprašanja telesnih skenerjev, ki s pomočjo rentgenskih žarkov ali mikrovalov omogočajo pregled oseb, kot če bi bile gole, je v EU že dvignilo veliko prahu, saj naj bi z razkrivanjem intimnih delov telesa ogrožali pravico posameznika do zasebnosti, v zvezi s tem pa so se tudi že postavljala vprašanja glede zdravja. Evropska komisija medtem razmišlja, da bi uporabo skenerjev na letališčih v EU uredili enotno.

Uporaba telesnih skenerjev je postala aktualna po spodletelem božičnem napadu na letu iz Amsterdama v Detroit, saj je imel nesojeni nigerijski napadalec na telo pripet eksploziv, ki pa ga med letališkim varnostnim pregledom niso odkrili.