Kot je na današnji novinarski konferenci po seji vlade pojasnil Pahor, so njegove ambicije kot predsednika vlade v prihodnjem letu, ki bo prelomno, tako velike, "da ali imam stabilno vlado, ki dela s polno paro in rešuje pomembne načrte, ali pa je bolje, da gremo domov".

"To, da se ukvarjam s politično matematiko, kako politično preživim, to ni nič," je nadaljeval premier in prihodnje leto ocenil kot prelomno, boljše od letošnjega in tudi leto za zmagovalno miselnost in za zmagovalce.

Zato bo po premierovih besedah potrebno v letu 2010 pokazati najboljše, kar je v narodnem značaju - zmagovalno miselnost, trdnost in samozavest, ter se vključiti v tekmo, ki se začenja. Ob tem je izpostavil, da je predvsem pomembno, da zmagamo kot skupnost in da ne pustimo, da dve tretjini ljudi živi z istimi dohodki kot prej pod pragom revščine ali malo nad njim: "To ni nobena zmaga za Slovenijo."

Sicer pa je Pahor ob prihajajočem novem letu vsem ljudem zaželel "tisto, kar želim sebi: da bi bil spet srečen".

Erjavec: Meni in ne bo dokazano, da sem karkoli narobe počel

Predsednik DeSUS in nekdanji obrambni minister Karl Erjavec pa je po poročanju Radia Slovenija po današnji seji vlade povedal, da obtožnega predloga še ni prejel, še vedno pa je prepričan, da mu ne bodo mogli dokazati nevestnega dela. V naslednjih dneh bo pisal varuhinji človekovih pravic Zdenki Čebašek-Travnik, saj se mu zdi neprimerno, da je javnost seznanjena z vsebino obtožnega predloga, on sam pa ne ve, česa je obdolžen, kar ni v skladu z načeli pravne države.

Erjavec bo tudi predlagal tožilski nadzor, s katerim bi ugotovili, kdo je odgovoren, da je zadeva prišla v javnost. Dokler velja domneva nedolžnosti, ki jo namerava dokazati na sodišču, pa minister za okolje ne razmišlja o odstopu. Na vprašanje, ali obstaja možnost, da odide kot minister, če bo podan predlog za njegovo razrešitev, pa je odgovoril, da do tega predloga ne bo prišlo.

"Meni ni in ne bo dokazano, da sem karkoli narobe počel. Jaz sem prepričan, da sem vestno opravljal svoje delo," je dejal Erjavec in ponovil, da se mu zdi nenavadno, da je edino očitano kaznivo dejanje v preiskavi zadeve Patria nevestno delo v službi. Ob tem je omenil nesposobnost tožilstva pri učinkovitem pregonu korupcije in podobnih kaznivih dejanj, "zlasti zato, ker vidimo, da vsak dan pridejo na dan novi dokumenti v javnosti, kakšnih konkretnih postopkov pa ni".