Kot je ocenil, bo bolnišnica letos ustvarila 85 milijonov evrov prihodka, kar je 11 milijonov več kot lani, koliko bo znašal letošnji presežek, pa zaradi spremenjene metodologije obračunavanja storitev še ni popolnoma jasno.

Ferjanc je pojasnil, da so zaradi spremenjenih pogojev poslovanja že spomladi sprejeli ukrepe za vzdržno poslovanje in tako na podlagi pogovorov z dobavitelji uspeli znižati nabavne stroške zdravstvenega materiala, zdravil in energentov do 15 odstotkov. Zmanjšali so tudi število delovnih ur, z okrepljenim nadzorom nad delovnim časom in spodbujanjem maksimalne porabe presežka delovnih ur pa tudi število izplačanih nadur.

Celjska bolnišnica je investirala velik del v bolnišnično opremo, vrednost vseh naložb tako v opremo kot tudi v nemedicinsko opremo, infrastrukturo in informatiko pa skupaj znaša 6,3 milijona evrov. Letos so med drugim bogatejši za nov CT-aparat, ki so ga postavili v prenovljene prostore radiološkega oddelka, dva rentgenska aparata ter še pet ultrazvočnih aparatov. Ob 50. obletnici dela pa bo nove prostore končno dobil tudi oddelek za medicinsko rehabilitacijo.

Letos so nadaljevali tudi s projektom novega urgentnega središča; zaključujejo drugi javni razpis za pridobitev projektantov, izdelali so elaborate vplivov na okolje, arheološke in druge študije, ki jih potrebujejo za pridobitev gradbenega dovoljenja, novo leto pa bo namenjeno izdelavi tehnične dokumentacije. Frančiška Škrabl Močnik, strokovna direktorica Splošne bolnišnice Celje, je v nadaljevanju dodala, da je letos ves čas potekalo interno izobraževanje zdravnikov, in sicer tudi kadrov za potrebe nove urgence. Obenem si še prizadevajo, je poudarila, da bi dobili nekaj novih programov, kot so pediatrična kirurgija, zdravljenje debelosti ter internistična in hematološka onkologija.