Ljubljančani so Jankovićevo delo ocenjevali s številkami od ena do pet, pri čemer je ena nezadostno in pet odlično. Ocene tri, štiri in pet štejejo, da so anketiranci z županovim delom zadovoljni. Takih je med 1500 Ljubljančani, kolikor jih je v anketi sodelovalo, 83,4 odstotka. 63 odstotkov vprašanih pa je župana ocenilo s štiri ali pet.

Kot je pokazala raziskava, župana nekoliko bolj od povprečja podpirajo ženske, mladi do 30 let, poklicno izobraženi, dijaki in študentje ter prebivalci četrtnih skupnosti Jarše in Trnovo. Nekoliko slabše od povprečja pa ga ocenjujejo stari od 31 do 45 let, nezaposleni in prebivalci četrtnih skupnosti Posavje, Sostro in Šmarna gora.

71,5 odstotka vprašanih je v anketi odgovorilo, da bi županu svetovalo, naj ponovno kandidira, 20,6 odstotka bi mu to odsvetovalo, 7,9 odstotka pa je odgovorilo z ne vem. Več kot 70 odstotkov vprašanih tudi meni, da župan dela v korist Ljubljane in da je med dosedanjimi župani od osamosvojitve Slovenije Janković najuspešnejši.

Kot pojasnjujejo na Mestni občini Ljubljana, je anketa stala 4500 evrov brez DDV, plačala pa jo je Lista Zorana Jankovića.

Janković je po predstavitvi ankete pojasnil, da sta razlog za ponovno kandidaturo za ljubljanskega župana zadovoljstvo Ljubljančanov in to, da ima "najboljšo ekipo". Ocena, ki so mu jo meščani namenili, se mu zdi zelo visoka in dovolj realna.

Svojo odločitev je, kot pravi, konec preteklega tedna že sporočil ožjim sodelavcem, v ponedeljek pa vsem načelnikom in svoji listi. Kot napoveduje, se bodo sedaj začeli razgovori z vsakim posameznikom na listi glede kandidatur in priprav na volitev, odločitev pa bodo nato prepustili Ljubljančanom. Do takrat pa jih, kot poudarja, čaka še veliko dela.

Na vprašanje STA, kakšno oceno bi si za dosedanje županovanje podelil sam, je Janković odgovoril, da bo to vprašanje ostalo brez odgovora, da je verodostojno vsako ocenjevanje, ki ga dajo Ljubljančani. Kot dodaja, je na oceno ponosen in tudi hvaležen, ocena pa se kaže kot "posledica dela v vsem tem času".

Ob tem župan poudarja, da je zadovoljen s svojimi sodelavci in da ima najboljšo ekipo, ki je to oceno tudi prinesla. Govoriti o volilni kampanji, pravi Janković, je še prezgodaj, napoveduje pa, da namerava delati enako kot do sedaj.

"Na volitve bom šel s svojo listo in vesel bom podpore vsakega v mestnem svetu, ki je za razvoj Ljubljane," je dejal župan. Na vprašanje, koga si želi za protikandidata na volitvah, pa je odgovoril, da se lahko za kandidaturo odloči vsak, posebnih želja pa nima.

Na vprašanje, ali ga soproga pri natrpanem urniku županovanja podpira pri odločitvi o ponovni kandidaturi, je odgovoril, da je poročen 35 let in da sta "s soprogo glede tega usklajena, tako da delo teče normalno". Ob tem poudarja tudi, da v svojem delu izjemno uživa in da tudi vsem mladim svetuje, naj si najdejo tak poklic, kjer bodo uživali, "kajti šele potem lahko res posvečajo ves čas tistemu, za kar so se odločili".

V anketi o mnenju Ljubljančanov so spraševali tudi o različnih rešitvah reševanja problema v zvezi z novelo zakona o financiranju občin, ki je občini vzela 57,6 milijona evrov. Dobri tretjini vprašanih se zdi sprejemljiva rešitev v zakonu o glavnem mestu, ki Ljubljani namenja 16 milijonov evrov letno, 46,4 odstotka vprašanih meni, da je to premalo sredstev, 7,7 odstotka pa, da je znesek prevelik.

Več kot 80 odstotkov vprašanih se strinja tudi z izvensodno poravnavo obstoječih sporov med vlado in MOL ter s prenosom 400 stanovanj iz Stanovanjskega sklada RS na Stanovanjski sklad MOL, ki bi jih namenil neprofitnemu najemu v občini.

Med projekti, ki jih je občina izvedla v času Jankovićevega županovanja, se zdijo vprašanim najbolj pomembni odprtje novih 67 oddelkov v vrtcih, pridobitev 969 novih neprofitnih stanovanj in odprtje Centra starejših občanov Trnovo.

Agencija Ninamedia je raziskavo izvedla po telefonu med 10. in 18. decembrom v popoldanskem času, vzorec je bil dvostopenjski naključni. Sočasno pa je bila odprta tudi brezplačna odprta telefonska linija, kjer so lahko občani sporočili svoje mnenje in hkrati sodelovali v anketi. Na to se je odzvalo 167 občanov, njihove odgovore pa so v agenciji obdelali ločeno.

Ninamedia je podobno anketo izvedla že tretjič, Janković si je leta 2007 po mnenju Ljubljančanov prislužil oceno 3,84, leta 2008 pa 3,7. Kot ob prvih obletnicah svojega mandata bo Janković tudi letos del svoje letne plače namenil v dobrodelne namene, in sicer toliko odstotkov plače, kot je nezadovoljnih Ljubljančanov. Letos je to 16,6 odstotkov.