Mrakova je na podlagi trendov tehnološkega razvoja, novih oblik dela in demografskega stanja po svetu, od staranja prebivalstva v Evropi do migracije delovne sile, in s poudarkom na finalistih lanskega in predlanskega izbora Zlata nit predstavila najboljše zaposlovalce. "Najboljši zaposlovalci so namreč v svojem delovanju, procesih dela in razvoja tudi bolj napredni in inovativni, bolje od večine poznajo situacijo na svetovnem trgu, poleg tega so se zmožni tudi hitreje prilagajati," je pojasnila Mrakova in dodala, da je to pomembno tudi za mlade, ki iščejo službo, saj imajo pri takšnih delodajalcih boljše možnosti za profesionalni in osebni razvoj. Študenti so se pri tem najbolj navduševali nad odprto komunikacijo in dialogom, ki ga imajo najboljši zaposlovalci, strinjali pa so se tudi z dejstvom, da morata biti obe strani v pričakovanih enakovredni. Torej, če želijo od organizacije, v kateri se bodo zaposlili, dobiti veliko, bodo morali biti pripravljeni tudi več in bolj učinkovito delati.

Mrakova je na Študentski areni moderirala tudi okroglo mizo z naslovom Kako izstopiti iz povprečja - klepet z uspešnimi karieristi, ki jo je pripravilo podjetje S&T Slovenija. Gostje so bili Danica Purg, predsednica IEDC Poslovne šole Bled, Tina Škerlj, članica uprave S&T Slovenija in predsednica Sekcije mladih managerjev, Tomaž Berginc, predsednik uprave ETI, in Robert Trnovec, predsednik uprave S&T Slovenija. Vsi so se strinjali, da mora posameznik za uspeh vztrajati, imeti pogum in zdržati najtežje trenutke. Poleg tega so poudarili še iskrenost in pristnost, kot eno najslabših lastnosti pa so izpostavili lenobo. Škerljeva je poudarila, da se s študijem učenje šele dobro prične in da je znanje treba pridobivati ves čas. Purgova pa je ob tem opozorila tudi na mednarodno odprtost in študij v tujini, katerega se mladi ne smejo bati.

Študente je med drugim tudi zanimalo, ali so imeli gosti že v rani mladosti vizijo, kaj želijo doseči in v čem uspeti. Pojasnili so jim, da so le redki, ki imajo povsem natančno vizijo za toliko let naprej, zato je bolj pomembno, da mladi prisluhnejo svojim trenutnim željam, so odprti za priložnosti in sledijo področju, ki jih najbolj zanima.