Izbranke Roberta Beguša dvignjenih glav zapuščajo slovaški Trenčin, kjer je od petka do nedelje potekal kvalifikacijski turnir za uvrstitev v najbolj imenitno evropsko klubsko tekmovanje. V uvodnih dveh tekmah so premagale tekmice iz Amsterdama in Bratislave, v odločilni tekmi pa zelo dobrem prvem polčasu v nadaljevanju vendarle morale priznati premoč v vseh pogledih favoriziranim ruskim igralkam.

Rusinje so silovito začele odločilni obračun za prvo mesto in si hitro priigrale pet golov prednosti (6:1), v nadaljevanju pa so Ljubljančanke, ki so na turnir pripotovale brez številnih igralk, ujele uveljavljene tekmice in polčas zaključile z golom zaostanka (11:12). V drugem polčasu je igralkam ljubljanske ekipe zmanjkalo moči, Rusinje pa so iz številnih nasprotnih napadov dosegale "lahke" gole in na koncu tudi zanesljivo zmagale.