Večurna razprava za zaprtimi vrati se je vrtela predvsem okoli časovnice oziroma roka, v katerem naj bi arbitri odločili o meji. Že med sejo, ki jo je predčasno zapustil, je predsednik SDS Janez Janša napovedal, da opozicija izhodišč, če ne bodo spremenjena, ne bo podprla. "Žal vlada ni upoštevala ne naših vsebinskih pripomb ne pripomb, ki se nanašajo na čas, v katerem bi bilo dobro dobiti razsodbo," je opozoril vodja opozicije. Potem ko je v torek opozoril, da v pobudi ni določbe, ki bi arbitre časovno obvezovala k sprejetju odločitve o meji (Rehnov drugi predlog pa je vseboval enoletni rok za sprejetje te odločitve ), je vlada v sporazum vključila triletni rok za odločitev arbitraže. A s tem opozicija včeraj ni bila zadovoljna. Janša je opozoril, da se s tem Slovenija po nepotrebnem sama izpostavlja časovnemu pritisku, kar "bistveno poslabšuje naš pogajalski položaj".

"Očitno je časovnica edini problem, vezan na ta arbitražni tribunal, druga vprašanja niso bila izpostavljena v taki meri," je po seji dejal zunanji minister Samuel Žbogar. Kot je pojasnil, rok, ki ga je vlada vključila v pobudo, daje arbitražnemu tribunalu dovolj časa, da bo pravilno in pravično odločil o meji. Žbogar je izrazil upanje, da bo že v petek prišlo do uskladitve arbitražnega sporazuma, prepričan je namreč, da "veliko pogajanj s hrvaško stranjo ne bo več".

Koalicija, ki je na odboru zavrnila vse predloge SLS, "rine kot buldožer", pa je bil po seji ogorčen predsednik SLS Radovan Žerjav, ki je napovedal, da bo ljudska stranka v prihodnjih dneh "najbrž pripravila interpelacijo zoper delo ministra za zunanje zadeve". Seja odbora je bila po njegovem farsa, Hrvaška pa je dosegla to, za kar si je ves čas prizadevala - da se reševanje meje loči od pristopnih pogajanj z EU. Hrvaška bo izpolnila pogoje za članstvo v Uniji, meja pa še vedno ne bo določena, opozarja Žerjav.