Na septembrski seji bo sicer DZ med drugim obravnaval predlog zakona o dodatnem davku od dohodkov članov poslovodstev in nadzornih organov v času finančne in gospodarske krize, predlog zakona o javnosti premoženja funkcionarjev, novelo zakona o dohodnini in novelo zakona o odvetništvu. Obravnaval bo tudi predlog novele zakona o visokem šolstvu in predloge za ustanovitev novih občin, ustanovil pa bo tudi komisijo, ki bo preiskovala nakup stanovanj Mestne občine Ljubljana.

Na oktobrski seji, katere terminski plan je kolegij potrdil danes, bo DZ obravnaval novelo zakona o organizaciji in financiranju vzgoje in izobraževanja, novelo zakona o javnih zbiranjih, predlog zakona o jamstveni shmei za fizične osebe, ki opravljajo kmetijsko in gospodarsko dejavnost, pa tudi poročilo varuha človekovih pravic za leto 2008. Seja se bo začela 19. oktobra, končala pa 23. oktobra.

Jožeta Tanka (SDS) je zanimalo, ali je res, da koalicija zaradi nekaterih anomalij razmišlja o tem, da bi v DZ vložila novo novelo zakona o žrtvah vojnega nasilja, in predlagal, da če je temu tako, DZ obravnavo novele uvrsti že na oktobrsko sejo. Predsednik DZ Pavel Gantar pa mu je na to pojasnil, da pogoji za to niso izpolnjeni, da pa bodo novelo, če bo res vložena, uvrstiti na prvo možno sejo.

Na novembrski seji pa bodo poslanci med drugim predvidoma obravnavali novelo zakona o javnih zbiranjih, novelo zakona o orožju in novelo zakona o davku na dodano vrednost. Seja naj bi se začela 16. novembra, končala pa 20. novembra. Za zdaj pa je omenjeni načrt zgolj okviren, kar pomeni, da se bo še dopolnjeval.

Člani kolegija so danes določili tudi osem zakonskih predlogov, ki jih bo DZ obravnaval po skrajšanem postopku. To bodo med drugim novela zakona o varstvu potrošnikov, predlog zakona o spremembi zakona o prvem pokojninskem skladu in preoblikovanju pooblaščenih investicijskih družb ter predlog novele zakona o blagovnih rezervah.