Po navedbah Jelinčiča gre za določbo 64. člena zakona o orožju, ki govori o postopku o zaseženem orožju, strelivu in orožnih listinah. Člen v svojem tretjem odstavku govori tudi o tem, da se prepovedano orožje podari v javno korist, kar pomeni, da se ga odda v muzejske ustanove, pojasnjuje.

Muzeji imajo namreč v skladu z 29. členom pravico nabavljati, posedovati in razstavljati tudi vsa orožja iz kategorije A. "Žal pa, kakor lahko zasledimo v medijih, policija raje uničuje muzejske eksponate, kot pa da bi jih predala v muzejske zbirke," navaja vodja PS SNS.

V vojaškem muzeju bi bili po Jelinčičevem mnenju presrečni, če bi lahko v svojo zbirko uvrstili menjalno cev topa kalibra 76 v originalni embalaži, ki so ga policaji zasegli v Dravogradu in je bil v uporabi v JLA. "Policija pa se hvali, da bodo ta izredno redek muzejski eksponat poslali v uničenje," je zapisal.

Jelinčiča tudi zanima, zakaj inšpektor ne nadzoruje tudi tega področja. "Dejstvo je, da je policija uničila že ogromne količine zgodovinskih kosov orožja neprecenljive zgodovinske vrednosti, pa vendar se to še kar nadaljuje," opozarja. Ministrico Kresalovo zato sprašuje, "kdaj se bo nehalo z uničevanjem dokazov slovenske zgodovine".