Kot je zapisal v sporočilu za javnost, je referendumska ureditev v Sloveniji preveč ohlapna, poleg tega pa "imamo preveč referendumov zato, ker poslanci sprejemajo slabe zakone", nesprejemljive zakone pa morajo državljani zavračati na referendumih.

Razlog velikega števila referendumov vidi Primc predvsem v samovolji večine v parlamentu, "ki očitno misli, da v štirih letih lahko dela, kar se jim zljubi, ne glede na to, kaj menijo ljudje. Dogaja se celo, da se nekateri poslanci in ministri požvižgajo na voljo ljudstva in delajo v nasprotju z njo ali pa celo napovedujejo sprejemanje zakonov s podobno vsebino, kot so jo ljudje na referendumu že zavrnili".

Zavrnitev zakona na referendumu je po njegovih besedah "največji možen dokaz, da poslanci, ki so glasovali za tak zakon, ne le slabo opravljajo svoje delo, ampak delajo neposredno proti volji ljudstva, ki ga po ustavi zastopajo". Posledično bi morali poslancem naložiti materialno odgovornost "za dokazano slabo opravljeno delo oz. neizpolnjevanje temeljne delovne obveznosti, da so predstavniki vsega ljudstva".

"Ni mogoče v celoti zagovarjati stališča, da poslanec za svoje delo odgovarja volivcem na naslednjih volitvah in pač ne bo izvoljen, če bo slabo delal. To bi pomenilo, da smo država in državljani štiri leta talci poslancev," dodaja.

Z dodanim stavkom k 90. členu ustave naj bi dosegli več pozitivnih učinkov, je prepričan Primc. Med njimi navaja "vestnejše in kvalitetnejše delo poslancev ter posledično sprejemanje kvalitetnejših zakonov, kar bo pripeljalo tudi do zmanjšanja števila referendumov".

Omenjena ustavna pobuda se, tako Primc, vključuje v javno razpravo o spremembah ustave. "Ustava se zelo redko spreminja, zato je prav, da se v naslednjih mesecih, ko so napovedane njene spremembe, med ostalimi sprejme tudi predlagana rešitev," je prepričan.