"Ne vem, ali je bila glavna inšpektorica seznanjena s tem in ali bo odgovarjala prava oseba," je v izjavi dejal Janša in dodal, da to tudi ni tako pomembno, ker ne gre za posamičen dogodek.

Po njegovih besedah "praktično ne mine dan, da ne bi jaz ali pa kakšen drug član moje bivše vlade dobil kazensko ovadbo, dopis policije, obtožnico ali kakšen drug pozdrav od raznih organov oblasti, informacijske pooblaščenke, Kosove komisije".

Zdi se, je dodal, da je "ta oblast popolnoma izgubila kompas, ponorela. Namesto da bi se ukvarjala z gospodarsko krizo, z resnim gospodarskih kriminalom ali pa nebrzdanim bogatenjem stečajnih upraviteljev, se ukvarja s šikaniranjem opozicije".

Glede odločitve notranje ministrice Katarine Kresal, da razreši glavno inšpektorico, je Janša ponovil, da pod sporen dopis ni podpisana glavna inšpektorica, ampak neka druga oseba, tako da ne ve, ali gre za razrešitev prave osebe. Opozarja pa na "neko stanje, ki se ustvarja z nestrpnimi izjavami, včasih tudi s sovražnim govorom s strani vladajočih, in v takšnem stanju tisti uradniki, ki so še posebej ideološko nestrpno nastrojeni, ne potrebujejo nekih neposrednih ukazov, naj šikanirajo opozicijo. Oni to delajo na podlagi svoje ideološke opredelitve in na podlagi splošnih izjav, ki jih slišijo od svojih nadrejenih."

Na vprašanje, ali pričakuje, da se bo ministrica opravičila, je Janša odgovoril, da pričakuje, da se bo ministrica ali pa tisti, ki je neposredno sprožil ta postopek, opravičil domačinom v Drežnici ter vabljenim na poroko, ki so zaradi gneče, ki je nastala, pomagali urejati promet in poskrbeli za to, da se je "dogodek vsaj približno odvil po planiranem scenariju".

"Če te pomoči ne bi bilo, bi bilo vse skupaj pokvarjeno, ker dogodek ni bil planiran kot javen in tega ni nihče vnaprej načrtoval. Da pa se sedaj te ljudi, ki so priskočili na pomoč, preganja in se jih označuje za neko varnostno agencijo brez licence, je pa res škandal," je prepričan Janez Janša.