Marinič je poudaril, da gre za žaljive obtožbe, za blatenje njegovega imena, pa tudi institucije, na kateri se je izobraževal. Zato razmišlja, da bi vložil zasebno tožbo proti tistim, ki tako ali drugače natolcujejo, zavajajo javnost in blatijo njegovo ime. Prepričan je tudi, da je ta "konstrukt" povezan z njegovim opravljanjem funkcije predsednika parlamentarne komisije po zakonu o preprečevanju korupcije.

Na vprašanje, ali je pisni del izpita iz nemškega jezika pisal sam ali namesto njega kdo drug, je odgovoril, da je izpit kot vse ostale opravljal v skladu s pravilnikom fakultete.

"Ali je mogoče, da kdo drugi piše izpit namesto tebe, meni ni znano. Če je to komu znano, so to stvari, ki jih pač posamezniki poznajo. Jaz tega ne poznam. Tega se nikoli nisem posluževal in kot vse izpite sem tudi tega sam opravljal," je zagotovil. Na ponovljeno vprašanje, ali je pisni del izpita pisal sam, pa je odgovoril pritrdilno.

Pravi, da se zaradi oddaljenosti dogodka, saj je od takrat minilo pet let, nekaterih podrobnosti ne spominja. Pojasnil pa je, da izpita iz nemškega jezika ni opravil in da je bil o tem obveščen mesec dni po ustnem delu izpita, kasneje pa še, da je to, da izpita ni opravil, izvedel, ko je oddal vlogo za prijavo diplomskega dela.

Prve obtožbe v tej zvezi je zasledil v tedniku Mladina leta 2005. Zgodba okrog opravljanja tega izpita ga je presenetila. Dobil je "odpor do nadaljnjega izobraževanja", zato se je odločil z njim prekiniti, dokler bo delal v aktivni politiki, je navedel. Od takrat pa ni opravljal več nobenega izpita.

Marinič je še pojasnil, da je bil v stiku s fakulteto, saj gre tudi za njeno dobro ime, in da fakulteta ne razpolaga z nobenim dokaznim gradivom, da je bilo pri opravljanju tega izpita kaj narobe, zato fakulteta tudi ni vložila oz. podala zahtevka za kakršen koli postopek.