Že v jutranjih urah sta se na atletskem stadionu pomerili naši skakalki s palico, ki sta nastopili v kvalifikacijah. Mateja Drobnič je preskočila 3.60 metra, kar ni bilo dovolj za preboj v finale omenjenega tekmovanja. Tini Šutej pa je nastop nekoliko bolj uspel, saj je preskočila 4.00 metre in se uvrstila v finale tekmovanja. Odlično se je danes odrezal tudi šprinter Peter Šajn, ki je v teku na 400 m z ovirami tekel svoj najboljši osebni rezultat, ki sedaj znaša 52.30 sekunde. Peter je s tem časom osvojil skupno 10 mesto v kvalifikacijah teka na 400 metrov z ovirami in se je uvrstil v jutrišnji polfinale. V teku na 3000 metrov z zaprekami pa je v predtekmovanju nastopil Blaž Grad, ki se je s časom 9.25.95 uvrstil v finale teka, kateri bo na sporedu v soboto popoldne.

Slovenci pa smo v sredo imeli svoji predstavnici tudi v dopoldanskem polfinalu teka na 100 metrov, kjer sta nastopili Tina Murn in Pia Tajnikar. Bolje je nastopila Murnova, katera se je z odličnim drugim časom polfinala, v katerem je tekla 11.52 sekund, prepričljivo uvrstila v popoldanski finale. Tajnikarjevi pa se nastop ni ravno posrečil, saj je dosegla šele sedemnajsti čas polfinala in je bila tako s časom 11.86 prepočasna za finale. V popoldanskem finalu teka na 100 metrov za dekleta, kjer smo celo po tihem upali na tretje slovensko odličje na 25. Letni Univerzijadi v Beogradu, pa je Tina Murn tekla odlično, vendar je v preveliki želji po kolajni v zadnjih metrih teka naredila napako in se je prehitro »vrgla« v cilj, kar pa jo je na koncu zagotovo stalo končnega drugega mesta, saj je s časom 11.57 osvojila še vedno odlično 5. mesto . Murnova je povedala, da je z rezultatom sicer zadovoljna, vendar pa se zaveda, da je v preveliki želji po čim boljšem rezultatu storila napako. Tina, ki je imela peti čas finala, pa je samo za 3 stotinke sekunde zaostala za bronastim odličjem. Če pa bi ponovila tek iz polfinala v katerem je tekla 11.52, pa bi osvojila celo srebrno medaljo. Zmagala je Litvanka Grincikaite Lina, ki je tekla 11.31. V polfinalu teka na 100 metrov pa je danes odlično tekel tudi novomeški šprinter Gregor Kokalovič, ki je v finalu omenjenega teka izboljšal svoj osebni rekord, kateri sedaj znaša 10.52. Njegov rezultat pa žal ni bil dovolj za finale, saj je osvojil le 13 čas polfinala. Svoj nov osebni rekord pa je danes v polfinalu teka na 800 metrov dosegla tudi Anja Puc, katera je tekla 2.06.86 in osvojila 11. čas polfinala.

Poleg atletov je odličen nastop uspel tudi slovenskim odbojkaricam, katere so v popoldanski tekmi za razvrstitev od 13 – 16 mesta igrale proti reprezentanci Švedske in jo premagale s 3:1 (23:25, 26:24, 25:16, 25:20). Naša dekleta, ki so pričela nekoliko slabše, so nato z odlično igro strle odpor visokih Švedinj, s katerimi so se naše varovanke Jožeta Časarja pomerile že pripravljalnem obdobju pred Univerzijado v Beogradu. Slovenke, katere se bodo jutri v večernih urah pomerile z reprezentanco Kanade za skupno 13. mesto na 25. Letni Univerzijadi v Beogradu, pa bodo igrale oslabljene, saj v igri poleg že poškodovane podajalke Ropretove zagotovo ne bo sodelovala tudi prosta igralka Lea Urbančič, katera ima težave z desnim kolenom. Vendar kljub prikazani igri, katera je pri slovenskih odbojkaricah iz tekme v tekmo na višjem nivoju, se lahko nadejamo, da bodo naše odbojkarice tudi jutri zaigrale uspešno in tako poizkušale premagati Kanadčanke, od katerih so bile naše igralke že uspešnejše v uvodnem delu tekmovanja na letošnji Univerzijadi.

Svoj uvodni prvenec so doživeli tudi naši lokostrelci. Matija Žlender, Matej Fideršek in Tomaž Omerzel so se pomerili v ekipni tekmi in z 1637 doseženimi točkami dosegli končno 15. V posamični tekmi pa so danes dosegli 32., 52., in 63. mesto v streljanju z lokom. Danes sta se pomerili tudi Andrejka Mateja in Marcen Maja, ki pa sta dosegli končno 42 oziroma 23 mesto vsaka v svoji disciplini.

Prav tako pa sta s svojima nastopoma pričeli tudi judoistki Mirjanič Branka in Uršič Maja, kateri sta se pomerili v kategorijah do 70 oziroma do 63 kg. Branka je pričela nekoliko slabše in je že v uvodnem krogu naletela na izjemno težko nasprotnico iz Mongolije, katera ji je nato z dobrimi nadaljnjimi rezultati omogočila nastop v repasažu v katerem je Branka najprej premagala libanonsko nasprotnico, nato pa je izgubila proti tekmovalki iz Kazahstana. Naša druga tekmovalka Uršič Maja, ki se je pomerila v kategoriji do 63 kg pa je začela odlično in brez težav odpravila nasprotnico iz Hrvaške, nato pa je v osmini finala izgubila proti Brazilki, katera ji je nato z dobrimi nastopi v nadaljevanju omogočila repasažni dvoboj, v katerem pa je bila od Maje uspešnejša Mongolka.

Svoje nastope pa so žal zaključil naši tenisači in namizno tenisači, saj sta v dopoldanskih urah z 0:3 v nizih naša igralca namiznega tenisa Patrik Rosc in Jaka Golavšek izgubila proti dvojici iz Egipta. Nekaj minut za tem pa sta na teniškem igrišču klonila še Matjaž Jurman in Maja Senica od katerih sta bila z 6:2 in 6:1 v nizih uspešnejša tekmovalca iz Velike Britanije.

V kvalifikacijah plavanja na 100 metrov prosto sta se pomerila tudi naša plavalca Gržina Miha in Erlah Denis, katera pa se žal nista uvrstila v nadaljnje tekmovanje. Miha je s časom 52.44 osvojil skupno 47 mesto, Denis pa je bil s časom 53.96 na koncu 53.

V večernih urah je potekal »slovenski večer« katerega je organizirala SUSA Slovenija, ki je celotno slovensko odpravo na Univerzijadi v Beogradu pogostila s slastno večerjo, v eni izmed boljših Beograjskih restavracij z njihovo tradicionalno hrano iz »roštilja«. Večerje se je udeležil tudi g. Luci, veleposlanik Republike Slovenije v Srbiji.