Gre za sredstva, ki jih Slovenski podjetniški sklad dodeljuje za zagon novih podjetij, namenjena pa so samo članom tehnoloških parkov in inkubatorjev. Novi redni člani PTP so se skupaj potegovali za 1,2 milijona evrov nepovratnega denarja, zaradi omejene višine razpoložljivih sredstev pa jih je uspelo osem. Ti bodo v naslednjih treh letih skupaj prejeli več kot 0,5 milijona evrov, s čimer bodo lahko pokrili stroške za nakup opreme, plače razvojnega kadra ter storitve zunanjih izvajalcev, ki jih bodo potrebovali za razvoj svoje podjetniške ideje, so poudarili v PTP.

Podoben razpis z možnostjo pridobitve do 70.000 evrov nepovratnih sredstev v treh letih v parku pričakujejo tudi v začetku prihodnjega leta, zato bodo z naborom članov PTP končali šele oktobra letos. Pod okriljem parka sicer trenutno deluje 50 podjetij, ki svoj prostor na trgu iščejo z znanjem in inovativnostjo. Večina jih prihaja iz Goriške, nekaj jih je z Obale, Dolenjske in Štajerske, za članstvo pa se zanimajo tudi Italijani. Vsem je uprava parka na sredinem sestanku predstavila vizijo tehnološkega parka, nov pravilnik o članstvu ter program dela. Dogovorili so se za oživitev sveta podjetnikov, ki bo upravo usmerjal predvsem pri oblikovanju za člane prilagojenih storitev.
PTP namreč del svojih aktivnosti financira iz denarja, pridobljenega na domačih in mednarodnih razpisih, v letošnjem letu pa tudi iz prodaje storitev, ki se nanašajo predvsem na pripravo poslovnih načrtov in vlog na razpise. Z najemninami oddanih prostorov odplačujejo kredit, ki so ga najeli za obnovo poslovne stavbe v Vrtojbi, so še sporočili iz PTP.