Okoli 16. ure je neurje s točo najprej zajelo območje občine Kungota, kjer je poškodovalo ostrešja desetih stanovanjskih objektov, voda pa je zalila tudi kletne prostore hiše. V občini Šentilj je močan veter porušil drog električnega daljnovoda, zato je bila motena oskrba z električno energijo na območju Šentilja in okolice. Toča je poškodovala strehe treh objektov na Mariborski ulici, v Stari Gori in Zgornjem Dobrenju. Ob istem času je neurje zajelo tudi območje občine Pesnica, kjer so bile poškodovane tri strehe stanovanjskih hiš v Spodnjem Dobrenju in Jelenčah, v Polički vasi pa je podrto drevo padlo na cestišče.

Nekaj po 17. uri je v občini Maribor močan veter podrl drevo v Vinarju in Lavtarjevi ulici v Mariboru, v Gaju nad Mariborom je močan veter poškodoval streho, na Gosposki cesti pa je odtrgal žleb. Meteorne vode so zalile objekte na Radovanovi, Slomškovem trgu, na Jelovcu, Gospejni ulici in Ulici Vita Kraigherja. Proti večeru je na tem območju znova udarila toča in poškodovala streho stanovanjske hiše v Bezeni v občini Ruše, tako kot v vseh ostalih primerih so tudi tukaj posredovali gasilci.

Nekoliko manj težav je bilo na ptujskem območju, kjer toče ni bilo, škodo pa so povzročali predvsem močni nalivi in veter. Slednji je tako odkril 12 streh stanovanjskih hiše v Malem Brebrovniku, Bresnici in Miklavžu pri Ormožu. Meteorne vode so zalile stanovanje v naselju Šikole v občini Kidričevo, gasilci pa so morali blato in gramoz, ki ga je naneslo, očistiti tudi na cestišču v naselju Bratislavci v občini Dornava, na cestah Juršinci - Dragovič, v naselju Kicar v občini Ptuj, cesti Sovjak - Črmlja v občini Trnovska vas ter na cestišču v občini Sveti Tomaž.

Posledice neurja v Pomurju so hude

Torkovo neurje, ki je zajelo skoraj celotno Pomurje, je po prvi oceni kmetijskih strokovnjakov v kmetijstvu povzročilo ogromno škodo, saj je zajelo zelo veliko območje. Izjemno veliko dela so imeli tudi gasilci, ki so bili aktivirani v 16 pomurskih občinah, pokrivali so številne strehe in odstranili veliko podrtih dreves.

Po besedah direktorja Kmetijsko-gozdarskega zavoda Murska Sobota Franca Režonje je prizadeto veliko ravninsko območje na obeh straneh Mure, kjer je največ poljščin. Podatke o prizadetih območjih že zbirajo, jasno pa je, da je povsem uničen pridelek oljne ogrščice in ječmena, ki sta že dozorela, veliko vprašanje je, kaj bo s pšenico. Zelo prizadete so širokolistnice, predvsem buče, pa tudi trajni nasadi, dodaja Režonja.

Po podatkih Uprave za zaščito in reševanje je neurje prizadelo občine Apače, Gornja Radgona, Radenci, Cankova, Tišina, Murska Sobota, Beltinci, Črenšovci, Odranci, Lendava, Ljutomer, Moravske Toplice, Veržej, Velika Polana, Turnišče in Dobrovnik,

Pripadniki enot sistema zaščite in reševanje so opravili številne intervencije, na območju Apač so prekrili osem streh in odstranili 12 podrtih dreves, v Gornji Radgoni in okolici je čez 50 gasilcev prekrilo 16 objektov, iz šestih so izčrpali vodo, odstranili čez 60 dreves, na območju Radencev so prekrili devet objektov in odstranili 13 dreves, enako delo so gasilci opravljali na ljutomerskem in veržejskem območju.

Obilo dela so imeli gasilci iz Murske Sobote in okoliških krajev, pokrili so strehi dveh osnovnih šol in osmih stanovanjskih objektov, črpali vodo iz kleti, gasilci z beltinskega območja so s cest in železniške proge med Ljutomerom in Beltinci odstranili 17 dreves in pokrili pet streh.

Podobno delo so opravili v Odrancih in Dobrovniku, gasilci iz Moravskih Toplic so črpali vodo tudi iz prostorov Term 3000. Podobne težave so imeli v Turnišču, kjer so prekrili 10 streh, odstranili 20 dreves in izčrpali vodo iz tovarne Planika.

Gasilci iz Velike Polane so ob pokrivanju streh in odstranjevanju dreves sodelovali pri sanaciji električne in telekomunikacijske napeljave, na območju Lendave je 72 gasilcev popravljalo strehe na 29 objektih, odstranili so tudi 29 polomljenih dreves.

Neurje je poškodovalo tudi električno omrežje, tako so bili nekateri kraji brez elektrike več ur. Okoli 23. ure je bila na omrežje priključena večina odjemalcev, v Bakovcih pa so zagotavljali energijo z agregatom.

Torkovo neurje nekaj škodo povzročilo tudi na Koroškem

Neurje s točo je v torek pozno popoldne zajelo tudi del Koroške. O škodi poročajo iz občine Dravograd, kjer je na Ojstrici toča poškodovala eno gospodarsko poslopje in vrtnine, podobno je bilo tudi v Hudem kotu v občini Ribnica na Pohorju. V Radljah ob Dravi je voda zalila nekaj kleti, zato so občanom na pomoč priskočili gasilci.

Kot je povedal vodja slovenjgraške izpostave Uprave RS za zaščito in reševanje Boris Balant, torkovo neurje s točo in vetrom na Koroškem po doslej zbranih podatkih ni povzročilo večje škode, vendar pa na izpostavi podatke še zbirajo.

Posledice neurja na Ojstrici si danes ogledujejo predstavniki štaba civilne zaščite občine Dravograd, v Hudem kotu, kjer je toča poškodovala več gospodarskih objektov ter vrtnine in poljščine, pa si ogleduje občinska komisija občine Ribnica na Pohorju.