Veliko mladih s takšnim odnosom želi poudariti svojo željo po spremembah, hkrati pa se na takšen način lahko sprostijo in nekaj uric preživijo tudi z nasprotnim spolom. „Osemdeset odstotkov jih na ulice prihaja samo zaradi zabave,“ je dejal najstnik Ashkan. „To je le izgovor, da se dekleta in fantje lahko pogovarjajo,“ je še dodal. Iranski zakoni namreč prepovedujejo druženje žensk in moških, če niso v sorodu.

V Iranu je kar 60 odstotkov prebivalcev mlajših od 30 let, zato je bilo pridobivanje glasov mladih v tej politični kampanji še kako pomembno.

Policisti, kljub temu, da spremljajo dogajanje na ulicah Teherana, večinoma ne posredujejo. „Mladi Iranci nimajo pogosto priložnosti, da bi povedali tisto, kar mislijo. Z rajanjem na ulicah izrazijo svoje mnenje,“ je dejal eden izmed starejših prebivalcev Teherana, Hamis Saeedi.

V severnem Teheranu prevladuje število podpornikov zmernega nekdanjega premierja Mira Hoseina Musavija, medtem ko sedanjega predsednika Ahmadinedžada podpirajo v revnem južnem delu Teherana ter na podeželju.