Branilci naslova Stanleyjevega pokala, aktualni prvaki iz Detroita so začeli slabše, oslabljeni tudi zaradi odsotnosti poškodovanega Pavla Dacjuka. Domače moštvo je že v prvi tretji povedlo z 2:0, ko sta mrežo zatresla hokejista Sharp in Andrew Ladd. Sammy Pahlsson je nato v drugi tretjini izid v prid Chicaga popravil na 3:0. A veselje Chicaga ni trajalo dolgo, saj se Detroit ni predal in pripravil presenečenje ter s silovitim napadom izenačil. Pred mrežo Nikolaja Habibulina so se zvrstili Nicklas Lidstrom, Brian Rafalski in Jonathan Ericsson, ki so zadeli v zadnjih petih minutah druge tretjine, izid pred začetkom tretje pa je bil 3:3. Trener Chicaga Joel Quenneville je potegnil logično potezo. Habibulina je poslal na klop, pred mrežo pa poslal Cristobala Hueta.

Moštvi bosta četrto tekmo igrali v nedeljo v Chicagu.