V 29. minuti so tudi gostje ostali brez kapetana, kajti Uroš Rapotec je zaradi prekrška prestrogo dobil rdeči karton. Drugi polčas je bil spet enakovreden (skupaj 16 izenačenj) in sledila je dramatična končnica. V 52. minuti je Cimos vodil z 28:25, tri minute pozneje le z 28:27, nato pa sta zadela Brumen in Furlan. Gostitelji so imeli še 25 sekund za zadnji napad, a je Kozline zadel blok. Ob koncu so domači navijači izobesili transparenta "Zorko, ti si največja sramota v klubu" in "Celje vse bolj tone", a so ju varnostniki vzeli. "Celotno tekmo smo morali improvizirati zaradi oslabljenega igralskega kadra, na začetku pa smo ostali še brez Kokšarova," je ocenil domači trener Tone Tiselj, gostujoči Matjaž Tominec pa je dejal: "Če bi slavili Celjani, bi bilo prvenstvo bolj zapleteno. Zdaj bosta o naslovu odločali naši tekmi z Gorenjem."

Izidi 3. kroga, končnica za prvaka: Celje PL - Cimos 28:29 (17:15, Gajič 8, Kozlina in Furlan po 7; Mrvaljević 7, Doborac in Blažević po 5), Trimo - Prevent 31:23 (14:10, Seb. Skube 13; Dujmovič 8), vrstni red: Gorenje in Cimos po 39, CPL 31, Slovan in Trimo po 25, Prevent 20, za obstanek: Merkur - Ribnica 41:34 (21:19), Ormož - Krka 32:24 (16:16), vrstni red: Ribnica 23, Ormož 20, Merkur 15, Rudar 10, Krka 3.