"Na koncu koncev, če si zamislimo scenarij, ki ni nemogoč - da bi bila na Finskem vložena obtožnica in dokazana korupcija v zadevi Patria, bi bila tudi po sicer slabi, nezadostni in sporni protikorupcijski klavzuli takšna pogodba nična. To bi tudi reševanje problema tega hrbteničnega razvoja slovenske vojske samo odložilo," je povedal.

V tem smislu je prepričan, "da velja to ločeno obravnavati in se posvetiti tukaj razsežnostim tega konkretnega posla ter tega ne neposredno povezovati s siceršnjimi razvojnimi načrti Slovenske vojske".

Pogovori v koaliciji o možnosti prekinitve pogodbe za patrie sicer po pojasnilih Golobiča tečejo že od decembra. "Zahtevali smo pripravo pravnega mnenja o možnostih prekinitve takšne pogodbe. To mnenje je v izdelavi, istočasno ministrstvo za obrambo vodi druge aktivnosti in presoje," je še dejal Golobič, glede njihove vloge pri tem pa dodal, da spodbujajo to razpravo in želijo, da se odločitev čim prej sprejme.

Na vprašanje, kakšno je njegovo osebno mnenje glede pogodbe za patrie, pa je Golobič ponovil, da je to bila "škodljiva in nesmotrna pogodba" ter da bi bilo koristno za Slovenijo, da bi našla način, kako se takšno pogodbo s čim manj škode prekine. O vprašanju patrij naj bi sicer v nekaj dneh spregovorila vodja poslanske skupine Zares Cvetka Zalokar Oražem.