"Razmere v podjetjih so obupne, ponekod že grozijo z gladovnimi stavkami in prevzemi podjetij. Delavci zahtevajo, da se preneha razslojevanje, da se zaustavi naraščanje brezposelnosti in olajša stiska ljudi, da se dvignejo plače in da se opravi revizija vseh tajkunskih in drugih prevzemov," je povedal predsednik Pergama Dušan Rebolj in napovedal, da je Slovenija vse bliže velikim delavskim demonstracijam.

Omenjene sindikalne centrale na protestno konferenco niso povabile Zveze svobodnih sindikatov Slovenije (ZSSS), ki je že pred časom napovedala, da bo svoj protest pred vladno palačo pripravila 15. aprila. Boris Mazalin, predsednik KS90 Slovenije, je povedal, da so bili neprijetno presenečeni, ker jih v ZSSS niso povabili na protest. "Ni nam jasno, zakaj so v ZSSS spet odprli stare rane. Še pred kratkim smo skupaj snovali akcije, odkar je na oblasti nova vlada, pa smo ponovno razbiti. In to zdaj, ko delavci najbolj pričakujejo sindikalno enotnost," je dejal Mazalin.

Predsednik ZSSS Dušan Semolič ocenjuje, da sindikalna enotnost ni načeta, temveč da gre za običajni sindikalni pluralizem, v katerem ima vsak pravico povedati svoje mnenje. "Treba je pritiskati v valovih, včasih smo zraven vsi, včasih pač ne," je dejal Semolič.