S tem se je končalo ponovljeno sojenje Požarju, proti kateremu je tožbo vložil nekdanji direktor Stanovanjskega sklada Republike Slovenije Edvard Oven. Prvo sodbo mu je senat, ki ga je vodila ista sodnica, izrekel marca 2006, vendar so jo višji sodniki razveljavili, češ da naj okrožno sodišče zadevo pretehta še enkrat. In jo je, toda ponovno z enakim izidom.

Oven je Požarja tožil zaradi članka, ki ga je objavil še kot urednik in novinar priloge Bulvar v Slovenskih novicah. Gre za zapis z naslovom Oj, Edo, joj, ki je bil v Novicah objavljen februarja 2004. V njem je Požar med drugim navedel: "Nobena skrivnost namreč ni, da se je Oven do zasebnega kapitala v BTC pritolkel izključno z denarjem stanovanjskih varčevalcev, kar je sploh njegova praksa."

Sodišče je pritrdilo Ovnu, da sta besedi "izključno" in "pritolkel" žaljivi, kar velja tudi za besede "kar je sploh njegova praksa". Na tak način je Požar z namenom zaničevanja napadel Ovnovo čast in dobro ime. Obdolženi se je med drugim zagovarjal, da gre za poseben način pisanja, značilen za tabloid, da je zapisal le svoj komentar oziroma mnenje in da je informacije o Ovnu pred objavo članka preveril. A izkazalo se je, da v času objave proti Ovnu ni tekel noben predkazenski ali kazenski postopek. Pozneje je bila sicer vložena neka zahteva za preiskavo, vendar jo je sodišče zavrnilo. Sicer pa se je tudi ta nanašala na dogodke po letu 2005.

Sodni senat ni podvomil o Požarjevi negativni nastrojenosti proti Ovnu, saj je v članku omenjal tudi družino zasebnega tožnika in podrobnosti iz njegovega zasebnega življenja. Novinar se je sicer zagovarjal, da je o Ovnu pisal zgolj kot o direktorju in enem od vodilnih politikov v takratni LDS. Požar je v zaključnem govoru senat opozoril, da bi njegova obsodba pomenila kratenje svobode tiska, kar je Sedej-Grčarjeva med obrazložitvijo sodbe odločno zavrnila. Poudarila je, da imajo javne osebnosti res manjši krog zasebnosti, a tudi pri njih moramo upoštevati meje, ki jih ne gre prestopiti.

Za kaznivo dejanje razžalitve je zagrožena denarna kazen ali do tri mesece zapora. Leta 2006 so Požarja obsodili na pogojno kazen treh mesecev, tokrat pa so kazen za en mesec omilili, češ da je od kaznivega dejanja minilo že precej časa. Sodba še ni pravnomočna, obtoženi pa se bo nanjo zagotovo pritožil.