Tekmo so bolje začeli gosti, toda kmalu so se Domžalčani zbrali in vzpostavili ravnotežje na parketu. Moštvi sta bili bolj ali manj izenačeni vse do konca prve četrtine, šele takrat je domačim po trojkah Močnika in Petroviča uspelo uiti na 24:17. Ko je Krušič na začetku druge tretjine zadel že za 28:19, se je zdelo, da odpor Hopsov peša. Da ni tako, so gosti dokazali kar z delnim izidom 9:0, s katerim so izničili zaostanek, nato pa celo spet prešli v vodstvo. Konica polčasa pa je spet pripadla Domžalčanom, ki so na glavni odmor odšli s prednostjo petih točk.

Tretjo četrtino so spet bolje začeli gosti, toda iz minute v minuto so nadzor v svoje roke prevzemali domačini in sredi četrtine spet prišli do zajetnejše prednosti, dobri dve minuti pred koncem tega dela igre pa je Snow zadel za dotlej najvišji naskok 62:50, na začetku zadnje četrtine pa je s trojko prednost Heliosa povišal že na 68:53. A domačini so ob koncu dovolili Polzeljanom, da so se s trojkami približali le na dve točki, za kaj več pa je gostom zmanjkalo sreče in moči.

Helios v bo naslednjem krogu v petek gostoval v Laškem, Hopsi pa bodo v soboto gostili Slovan.
* Dvorana KC, gledalcev 800, sodniki: Javor (Ljubljana), Petek (Maribor) in Mlakar (Škofja Loka).
* Helios: Janža 5 (2:2), Zalokar 2, Petrovič 9, Krušič 6, Žerak 4, Močnik 11 (4:6), Laškevič 18 (0:1), Jacobson 4 (1:2), Snow 21 (5:6).
* Hopsi Polzela: Godler 3, Kobale 3, Anzulović 2, Vujasinović 8 (4:6), Šamanić 6 (1:2), Hohler 21 (1:2), King 23 (9:11), Jelesijević 9.
* Prosti meti: Helios Domžale 12:17, Hopsi Polzela 15:21.
* Met za tri točke: Helios Domžale 10:20 (Snow 4, Petrovič 3, Janža, Močnik, Jacobson), Hopsi Polzela 8:22 (Hohler 4, Godler, Kobale, Šamanić, Jelesijević).
* Osebne napake: Helios Domžale 21, Hopsi Polzela 21.
* Pet osebnih: Zalokar (36.).