Njegov namen je namreč vključevanje mladih v raziskovanje in spoznavanje značilnosti porečja Save ter krepitev zavesti o pomenu vode in odgovornem ravnanju z njo "na zanimiv, praktičen način", je razložila Pavšerjeva, ki se z omenjeno dejavnostjo prostovoljno ukvarja že 13 let. "Sprva je bilo v projekt Ekošola kot način življenja vključenih le nekaj slovenskih šol, zdaj pa se je število povzpelo že na 549. Otroke je o ravnanju z okoljem treba začeti učiti že zgodaj, da jim takšen način življenja prenesemo v zavest in ravnanje," se je koordinatorka navezala na vprašanje, kako učinkovite so posledice izvajanja omenjene pobude pri mladih.

Veseli jo odziv številnih izobraževalnih ustanov, grajala pa je zlasti Mestno občino Ljubljana (MOL): "Številne občine so se pridružile projektu, ljubljanska pa sodelovanje in finančno podporo zavrača ter noče podpisati listine ekošol." Načelnica oddelka za predšolsko vzgojo in izobraževanje MU MOL Marija Fabčič se je odzvala z besedami, da ekolistino v imenu lokalne skupnosti oziroma MOL podpiše predstavnik četrtne skupnosti, v kateri je ekovrtec ali ekošola. "Seveda pa društvo oziroma nevladna organizacija ne more pričakovati, da bo poleg razpisa pridobila neposredna sredstva iz proračuna MOL, saj za to ni zakonske podlage," je dodala.

V raziskovanje Save se je vključila tudi Kajakaška zveza Slovenije, s pomočjo katere bodo skupine po 15 do 20 učencev iz posamezne šole do konca maja v kajakih plule po Savi s pritoki in preučevale izbrane dele reke.