Kot je dejal Škrinjarič, so sami naredili vse, kar se je dalo v okviru razpoložljivih finančnih sredstev. Tako so za prepričevanje državljanov večinoma uporabljali elektronske in telefonske poti, kar pa ima po njegovem vse skupaj omejen doseg.

Ob tem skoraj celotna slovenska politična javnost skupaj z mediji ljudi prepričuje, da referendum ne bi bil dober za Slovenijo ter jih poziva, da pobude ne podpišejo, je še dodal Škrinjarič in pojasnil, da so se prav zato tudi odločili na sodišče vložiti pobudo za presojo ustavnosti zakona o referendumu in ljudski iniciativi, ker naj bi bil sedanji način zbiranja podpisov na upravnih enotah protiustaven.

"Naša zahteva je bila, da ustavno sodišče pobudo obravnava prednostno in se o njej odloči še pred zaključkom zbiranja podpisov. Če bi se to zgodilo, bi teoretično še lahko razpisali nov rok za zbiranje podpisov, ob morebitnem podaljšanju roka in poenostavitvi sistema zbiranja podpisov pa bi se že ponudila realna možnost, da bi zbrali potrebne podpise," je dejal predsednik SSN, ki še dodaja, da osebno zaupa sodišču.

Škrinjarič se je odzval tudi na torkovo družno podpisovanje pobude poslancev SNS in povedal, da bi glede na to, s kakšnimi financami omenjena parlamentarna stranka razpolaga, lahko zbrali več kot le nekaj podpisov, če jih je njim s precej bolj skromnimi sredstvi uspelo zbrati več kot 1000. "Še posebej glede na njihovo poudarjanje v javnosti, kako je Hrvaški potrebno stopiti na prste, in so pri tem uporabljali celo agresivnejšo retoriko od nas," je dejal prvi mož SSN, ki v podpisih treh poslancev ne vidi kakšne posebne pomoči njihovim prizadevanjem.