Edini slovenski finalist, Robi Kranjec, je osvojil 19. mesto (119,5, 125 m), sanjski skok pa mu je uspel v prvi seriji, ko je s 142 metri le za meter zaostal za rekordom skakalnice, a so prireditelji tekmo nato prekinili in skrajšali nalet, v drugo pa je imel Triglavan bistveno slabše pogoje. Robi Hrgota (114 m) je pristal na 31. mestu (114), Primož Pikl pa na (111,5 m) 37.

Vodilni v svetovnem pokalu, Schlierenzauer, ki je tokrat osvojil tretje mesto sicer pa že 18. stopničke v sezoni, pa je poskrbel za še en rekord. Skupno ima zdaj že 1838 točk, s čimer je postal tekmovalec z največ osvojenimi točkami v eni sezoni. Pred njim je bil to Nemec Martin Schmitt, ki je v sezoni 1999/2000 zbral 1833 točk. Drugouvrščeni Švicar Simon Ammann, ki je tokrat osvojil "le" 14. mesto, zdaj za Schlierenzauerjem zaostaja že za 242 točk.

Karavana svetovnega pokala se bo jutri preselila na letalnico v Vikersund.