Alpske smučarke so opravile dva treninga, v prvem je bila najhitrejša švicarska zvezdniška najstnica Lara Gut, v drugem vodilna v skupnem seštevku svetovnega pokala Američanka Lindsey Vonn, ki je pred dvema letoma na SP v švedskem Aareju še s priimkom Kildow osvojila srebrno kolajno. Takrat je slavila Švedinja Anja Pärson, Avstrijka Nicole Hosp pa je bila bronasta.

Smučarke so na progi Rhone-Alpes že opravile superveleslalom, na katerem je zmagala Vonnova, in superkombinacijski smuk. V superkombinaciji je zmagala Avstrijka Kathrin Zettel.

Barve Slovenije bodo na nedeljskem smuku branile Tina Maze, Maruša Ferk in Mateja Robnik, ki bodo skušale izboljšati 23. mesto Urške Rabič in 30. mesto Petre Robnik iz Aareja.

Start boja za tretji komplet medalj za ženske na tem SP se bo začel v nedeljo ob 13. uri.