Schlierenzauer (253,3 točke; 133,0/120,5 m), nekdanji mladinski svetovni prvak iz Kranja, je prepričljivo ugnal rojaka Thomasa Morgensterna (216,9; 112,0/123,5) in Wolfganga Loitzla (211,2 (112,0/119,5), ki sta se na stopničke prebila z osmega oz. sedmega mesta po prvem skoku.

Slovenski izkupiček je bil vnovič zelo skromen. Edini slovenski finalist Primož Pikl je naprej pristal pri 90 metrih in se v šibki konkurenci kot 29. komaj uvrstil v finale, v drugo pa je skočil sedem metrov dlje in svojo uvrstitev nekoliko popravil. Rok Urbanc je v prvi seriji pristal pri 88 metrih in osvojil 32. mesto, Robi Hrgota pa je s skokom dolgim 83,55 metra v prvo skočil kar 50 metrov manj od vodilnnega Schlierenzauerja in med 40 tekmovalci osvojil 36. mesto. Edini izgovor slovenske vrste je, da so letalski prevozniki izgubili njihovo opremo na poti na Japonsko, zato so Slovenci pred nastopom praktično ostali brez treninga, s katerim bi se seznanili s skakalnico.