Okrožno sodišče v Ljubljani je namreč presodilo, da koprskemu županu pripada odškodnina v višini 6000 evrov, in sicer za pripor v letu 2003 med preiskavo glede domnevnih finančnih malverzacij in davčnih utaj v času, ko je bil še podjetnik. Popovič je sicer od države zahteval dobrih 16.000 evrov odškodnine.

Kot poroča Žurnal24, Popovičev odvetnik Franci Matoz meni, da je sodno določena odškodnina prenizka; zato se bodo pritožili na višje sodišče. Kot meni, sodišče odškodnine ni odmerilo pravično glede na trajanje pripora in posledice, ki jih je 29-dnevni pripor pomenil za ugled, čast in družinske razmere župana.

Na odločitev sodišča se je odzval tudi Popovič, ki je v sporočilu za javnost zapisal, da je "iz dodeljene odškodnine, ne glede na njeno višino, danes nedvomno in kristalno jasno razvidno, da je v naši državi nekdo storil zgrešeno odločitev". Po njegovem mnenju je sicer vsem dobro znano, kdo so odgovorni za nezakonit pripor in posledično za oškodovanje državnega proračuna, a se sprašuje, če bo kdo za to zgrešeno odločitev dejansko tudi odgovarjal.

"Verjetno, kot je pri nas v navadi, nikoli in nihče. A pustimo se presenetiti, glede na to, da aktualni premier dnevno žuga članom uprav in nadzornih svetov podjetij, lastniško povezanih z državo, da bodo poslej za zgrešene odločitve kazensko odgovarjali in krili škodo iz svojih žepov," je še zapisal Popovič.