Pogačnik je v odzivu na pismo Gospodarskega interesnega združenja (GIZ) slovenskih filmskih producentov zapisal, da "na javni linč kliče predsednik združenja GIZ Matjaž Žbontar". "Upam, da gre, ne prvič, za osamljeno diverzantsko akcijo agresivnega predsednika in njegovega oprode Francija Zajca, ki pa zagotovo ne bi bila v čast in potrditev večini drugih, spoštovanja vrednih filmskih producentov."

Dodal je, da si je politika med tremi inkriminiranimi izbrala tudi njega, čeprav "namišljeno krivdo za slabo delovanje aktualna ministrica za kulturo Majda Širca pripisuje sicer sedemčlanskemu nadzornemu svetu filmskega sklada v celoti". Sam meni, da je bila "navkljub vsiljenim blokadam in Judeževemu sprenevedanju" letošnja filmska produkcija rekordna. Vlada je sicer Prodnika, Malčiča in Pogačnika razrešila s položaja na četrtkovi seji.

Vsi vpleteni v zadevo so bili s strani ministrstva za kulturo pisno seznanjeni s predlogom razrešitve 27. decembra. Pogačnik je povedal, da "v pismu ministrice, ki v posplošeni obsodbi pravzaprav inkriminira nadzorni svet Filmskega sklada RS v celoti, ne najdem drugega razloga kot napad na mojo osebno integriteto. Tudi tokrat gre za politično inscenacijo, ki za mene ni nova".

Pogačnik je Širci na pismo o nameri za razrešitev poslal dva pisna odgovora. V prvem je med drugim zapisal: "Moj naglavni greh je zagotovo ta, da sem se ves čas mandata nepopustljivo zavzemal za kontinuiteto v produkciji slovenskega filma in še posebej za globalne interese svobodnih filmskih delavcev in ustvarjalcev. Tudi vlogi edinega strokovnega filmskega društva sem poskušal ob vsaki priliki dati veljavo, ki mu gre, ne glede na nesmiselno doktrino aktualnega trenutka."

Malčič pravi, da bo mnenje o razrešitvi podal "po seznanitvi" z zadevo, Prodnik pa se na predlagano razrešitev še ni odzval.