1. Poroka Nicolasa Sarkozyja in Carle Bruni
Francoski predsednik je imel ob začetku letošnjega leta težave, saj je imel najmanjšo podporo javnosti vseh predsednikov zadnjih 50 let. S poroko s pevko in nekdanjim modelom Carlo Bruni se je to spremenilo. Njun uradni obisk Velike Britanije je sprožilo mednarodno zanimanje medijev, kljub temu, da je dražbena hiša Christie's v tistem času prodajala fotografijo gole prve dame Francije.

2. EU udari gospodarska kriza
Globalna finančna kriza se je iz ZDA kmalu preselila tudi v Veliko Britanijo, Belgijo in ostali del Evrope. Cene nepremičnin so začele padati, ob tem pa tudi zunanje povpraševanje. Čeprav so bili sprejeti pomembni ukrepi za stabiliziranje finančnih trgov, položaj ostaja negotov, precej držav pa je že v recesiji ali pa na robu nje.

3. Govorice o novi Hladni vojni
Razkol med Natom in nekaterimi EU državami se je razvil zaradi kontroverznega ameriškega protiraketnega ščita, ki naj bi ga postavili na Češkem ali Poljskem. Moskva odgovarja z grožnjami, da bo na Vzhodno Evropo usmerila rakete.

4. Obamamanija
Barack Obama je prevzel tudi Evropo, kjer so se na njegovih obiskih v Berlinu, Parizu in v Londonu zbrale množice njegovih podpornikov. Vedno višja podpora se je nadaljevala vse do novembra, ko je bil Obama tudi izvoljen, veliko Evropejcev pa ga je videlo kot svežo alternativo nepriljubljenemu Georgeu W. Bushu.

5. Berlusconi pohvali Obamovo "zagorelost kože“
Italijanski premier Silvio Berlusconi je novega ameriškega predsednika Baracka Obamo opisal kot "mladega, lepega in zagorelega", s čimer si je prislužil obtožbe rasizma, gospa Bruni-Sarkozy pa je takrat izjavila, da je vesela, da se je odrekla italijanskemu državljanstvu.

6. Lizbonska pogodba
Lizbonsko pogodbo so, potem ko sta jo leta 2005 zavrnili že Francija in Nizozemska, letos z referendumom zavrnili še Irci.

7. Aretacija Radovana Karadžića
Nekdanji vodja bosanskih Srbov in najbolj iskani haaški ubežnik Radovan Karadžić je bil na begu kar 12 let, dokler ni bil julija letos aretiran v Srbiji. V Haagu se je kmalu pričelo tudi sojenje, obtožen pa je genocida ter zločinov proti človečnosti. Največ obtožnic se nanaša na pokole v Srebrenici.

8. Razglasitev neodvisnosti Kosova
Večina sveta je februarja priznala neodvisnost Kosova. Srbija in Rusija sta temu koraku odločno nasprotovali, med članicami EU je neodvisnosti Kosova najbolj nasprotovala Španija, strah pred separatizmom pa je zasenčil praznovanja v Prištini.

9. Grozote incesta – zgodba Josefa Fritzla
Evropa je bila aprila združena v ogorčenju in zgražanju, ko je na dan prišla šokantna zgodba Josefa Fritzla. Grozljivi Avstrijec je bil obtožen umora enega svojih sedmih otrok, ki jih je imel s svojo hčerjo, sedaj 42-letno Elisabeth. To je imel v kletnih prostorih svoje hiše zaprto vse od leta 1984, v tem času pa jo je neprestano posiljeval.

10. Tragično je umrl Jörg Haider
Oktobra je Avstrijo pretresla novica, da je v prometni nesreči umrl koroški deželni glavar Jörg Haider, ki je bil od leta 1986 vodja Svobodnjaške stranke (FPÖ). To je leta 2005 zapustil in ustanovil Zavezništvo za prihodnost Avstrije (BZÖ).