Sicer pa Kopitar, ki je sprožil kar sedem strelov proti golu tekmeca, ni bil edini s tremi točkami na tekmi proti Bluesu. Svoj prvi hat-trick v NHL je vknjižil Dustin Brown, s tremi podajami pa se je izkazal tudi Jarret Stoll. "Spomnim se tekem, ko sem že zabil dva gola, nato pa zapravil še milijon priložnosti za tretji zadetek. Podobno je bilo tudi nocoj, ne nazadnje sem zadel tudi okvir vrat. Toda tokrat sem skušal vse narediti na čim bolj preprost način in to se mi je obrestovalo," je po tekmi dejal Brown, ki je imel pri zadnjem zadetku tudi malce sreče, saj je po Stollovem strelu s telesom preusmeril plošček v mrežo. Kralji imajo po 28 tekmah prav toliko točk, od njih so na Zahodu slabši le Dallas, St. Louis, ki je eden najljubših tekmecev Kraljev (premagali so ga že tretjič zapored), in Columbus.

Slednji je doma po kazenskih strelih z 2:1 ugnal Nashville, mož odločitve pa je bil Jake Voracek. Kazenski streli so odločili tudi tekmo med Philadelphio in Carolino (6:5). Ta dvoboj je bil izjemno zanimiv, saj so domači Letalci v tretji tretjini izničili zaostanek štirih golov in tako poskrbeli za največji klubski preobrat v zadnjih 20 letih. Pri tem je blestel Scott Hartnell, ki je vpisal svoj četrti hat-trick v NHL. Pri kazenskih strelih sta se izkazala Simon Gagne in Mike Richards.

V Pittsburghu so domači Pingvini povsem razbili nemočne Otočane iz New Yorka. Končni izid je bil namreč kar 9:2, pri tem pa sta prvič v karieri po tri zadetke vknjižila Petr Sykora in Pascal Dupuis, medtem ko je Sidney Crosby (skupaj s soigralcem Jevgenijem Malkinom zanesljivo vodita na lestvici strelcev) trikrat podal. V Montrealu je ekipa Tampa Bay Lightning prekinila niz devetih porazov in slavila s 3:1. Levji delež k zmagi je prispeval Martin St. Louis z dvema goloma. V gosteh je bila uspešna tudi Florida, ki je z 2:0 slavila v Edmontonu, San Jose je z enakim izidom doma odpravil Anaheim, Phoenix pa je s 3:1 ugnal Minnesoto.