Obama je pred volitvami obljubil korenito zdravstveno reformo in za zdaj sicer nepotrjena izbira umirjenega Daschlea z dobrimi zvezami v kongresu tako med demokrati kot tudi pri republikanskih senatorjih pozitivno odmeva. Daschle je senatne demokrate vodil od leta 2001, vendar je leta 2004 doživel boleč poraz na volitvah in se preselil med lobiste. Za zdaj so iz Obamovega štaba uradno sicer sporočili le, da bo Daschle vodil prenos oblasti na ministrstvu.

Vse več namigov tudi kaže, da bo Obama izbral newyorško senatorko Hillary Clinton za državno sekretarko, čeprav iz njenega tabora prihajajo informacije, da je položaj pravzaprav niti ne zanima preveč. Njen soprog, nekdanji predsednik ZDA Bill Clinton, pa naj bi bil pripravljen storiti vse, da žena dobi položaj, pri čemer se bo odpovedal tudi denarju, ki jih tuje države prispevajo v njegov dobrodelni sklad.

Odločitev za Clintonovo bi bila sicer po mnenju ameriških komentatorjev tvegana za Obamo, saj je senatorka zelo močna osebnost. Po mnenju drugih pa bi se lahko to izkazalo za dobro potezo, saj Clintonove ne bo v senatu, ko se bo odločalo o zdravstveni reformi. Clintonova je leta 1993 vodila zdravstveno reformo, ki je neslavno propadla. Prav zdravstvena reforma je bila tudi glavna tema njene predsedniške kampanje.

Za pravosodnega ministra je Obama pogojno že izbral Erica Holderja, glede ostalih ministrstev pa krožijo številna imena. Med drugim kot možnega ministra za izobraževanje omenjajo nekdanjega državnega sekretarja Colina Powella, kot možnega ministra za transport pa demokratskega kongresnika slovenskega rodu iz Minnesote Jamesa Oberstarja, ki vbodi odbor za transport v predstavniškem domu kongresa.

Med imeni za finančnega ministra se pojavljajo Larry Summers, ki je ta položaj zasedal v Clintonovi administraciji, nekdanji predsednik zveznih rezerv Paul Volcker in predsednik zveznih rezerv New Yorka Timothy Geithner. Kot možne obrambne ministre omenjajo sedanjega Bushevega ministra Roberta Gatesa, nekdanjega sekretarja za mornarico Richarda Danziga in demokratskega senatorja z Rhode Islanda Jacka Reeda. Republikanskega senatorja Chucka Hagela pa menjajo kot možnega kandidata tako za obrambnega ministra kot za državnega sekretarja.

Ameriška televizija CNN je medtem po več kot dveh tednih v sredo razglasila zmagovalca predsedniških volitev v državi Missouri. To je republikanec John McCain, ki je zmagal z razliko 0,1 odstotka. Pričakovana zmaga v Missouriju daje McCainu 11 elektorskih glasov in končni rezultat predsedniških volitev ZDA 2008 je tako 365 proti 173 za Obamo. McCain je v Missouriju zmagal za nekaj več kot 3600 od skupaj 1,9 milijona oddanih glasov. Država Missouri tako prvič po letu 1960 ni volila zmagovalca volitev.