Dunaj – Acroni Jesenice 4:5 – po podaljšku (2:1, 1:1, 1:2, 0:1, 3200 gledalcev, Lynch 5, 58, Selmser 16, Riihijarvi 26; Razingar 18, Hebar 33, Kranjc 50, 62, M. Rodman 55): Tudi tokrat jeseniški zvesti navijači niso izneverili svojih ljubljencev, saj jih je bilo v dvorani Alberta Schultza okrog petdeset. Gostujoči trener Doug Bradley je tokrat namesto Gabra Glaviča v gol postavil Andreja Hočevarja. Jeseniški hokejisti so v avstrijski prestolnici začeli zelo slabo, zato je bil zaostanek z 1:2 po koncu uvodne tretjine za slovenske prvake pravzaprav ugoden. Tudi začetek drugega dela je bil v slogu domačinov, ki so povišali na 3:1. Hebar je v 33. minuti dosegel drugi jeseniški zadetek, kmalu za tem pa so Železarji udarili še tretjič, vendar je glavni sodnik Mutz potreboval skoraj celo minuto, da je zadetek priznal. Jeseničani so nato imeli minuto in pol dva igralca več, vendar niso premagali Labbea. Poslastica je prišla v zadnji tretjini, ki so jo Jeseničani odigrali precej boljše, kot prvi dve. Najprej je Kranjc izenačil, ko so gostje imeli igralca manj, Marcel Rodman pa pripeljal goste do vodstva, ki so ga kmalu spet zapravili. V podaljšku so Železarji imeli takoj na začetku igralca več, kar je izkoristil Aleš Kranjc in s projektilom zagotovil Železarjem dve težko priborjeni točki.

Innsbruck – Tilia Olimpija 4:0 (0:0, 1:0, 3:0, 2500 gledalcev, Murray 26, Guolla 41, Johner 49, Unterluggauer 57): Očitno imajo ljubljanski hokejisti na začetku letošnje lige EBEL velike težave z realizacijo. Po hudem domačem porazu s Salzburgom (0:7) tudi včeraj v Innsbrucku strelci niso dosegli zadetka, zato so Zmaji po 120 minutah še vedno edina ekipa brez doseženega gola. Sicer so na Tirolskem prikazali boljšo igro kot v prvem krogu, a sinoči je še posebej škripalo pri realizaciji. V prvi tretjini so domači silovito pritisnili, a se je nekajkrat izkazal Morrison. Da pa imajo tudi gostitelji izvrstnega vratarja, so pokazale minute v drugi tretjini, ko so Zmaji zamudili vsaj pet stoodstotnih priložnosti za vodstvo. Za vse zgrešene strele jih je v protinapadu dveh proti enemu kaznoval Murray in svoje moštvo popeljal v vodstvo. Ključni dogodek na tekmi se je zgodil v 34. sekundi zadnje tretjine, ko je na sredini igrišča branilec Kužnik izgubil plošček, kar je s pridom izkoristil Guolla in zatresel mrežo. Kljub šoku so gostje več napadali (v zadnji tretjini je bilo razmerje v strelih kar 7:18), a zadetka ni bilo. Tudi Banham, ki se je v pripravah izkazal s številnimi zadetki, ni uspel zatresti mreže niti iz neposredne bližine v prazen gol. Ljubljančani bodo naslednji tekmi odigrali doma, saj v petek gostujejo Albo, v nedeljo pa bo v Tivoli prišel veliki rival z Jesenic.
Ostali izidi 2. kroga lige EBEL: Alba Volan – Salzburg 3:2 (0:0, 2:0, 1:2), Beljak – Linz 2:4 (0:1, 1:2, 1:1), Gradec – KAC 2:5 (1:2, 1:3, 0:0), vrstni red: Innsbruck, KAC, Acroni Jesenice in Alba po 4, Salzburg, Dunaj, Linz in Graz po 2, Beljak in Tilia Olimpija 0. dd, bd, mag