Kozmus je začel slabo in je po 75,67 metra zmajeval z glavo, kljub temu pa je bil tretji, za Madžarom Krisztianom Parsom (77,77 m) in Japoncem Kojijem Murofušijem (76,31 m). Kozmus je v drugi seriji prevzel vodstvo (78,46 m), vendar ga je takoj prehitel Pars (79,00 m), Murofuši (78,08 m) pa je zaostal za 38 centimetrov. Tudi v tretji seriji je Kozmus prevzel vodstvo (79,29 m) in ga po prestopu Parsa in 78,84 m dolgem metu Japonca tudi obdržal. V zadnji odločilni četrti seriji je do nastopa prve trojice ostal vrstni red na vrhu nespremenjen. Murofuši je vrgel 78,99 m in za centimeter zgrešil drugo mesto. Pars je nastop končal z osem centimetrov daljšim metom (79,37 m) od tretjega poskusa Kozmusa. Slovenski rekorder je nastop znova končal izvrstno in z 79,99 m ponovno osvojil prvo mesto. Zanimivo, da je bil končni vrstni red prav tak, kot bo verjetno na OI v Pekingu, saj Belorusoma Ivanu Tihonu in Vadimu Devjatovskemu po dopinškem škandalu grozi odvzem njunih odličij.

"To je bila lepa tekma z razpletom po mojem okusu. Dosegel sem še eno veliko zmago. V drugi polovici septembra bom nastopil še na Japonskem, vendar tam brez velikih pričakovanj ali obetov. Sezona je za mene končana in je bila po tekmovalni plati izjemno uspešna," je dejal Kozmus.

Šestakova je tekmo začela s 14,34 m in bila peta, s 14,63 m pa je v drugi seriji prevzela vodstvo. Olimpijska zmagovalka Francoise Mbango Etone iz Kameruna, ki je s 14,50 m vodila po prvi seriji, je po drugi (14,48 m) in 14,61 m srebrne z OI Rusinje Tatjane Lebedeve padla na tretje mesto. Rusinja Ana Pjatik je v tretji seriji skočila 14,78 m in prevzela vodstvo. Kamerunka je tako kot Šestakova v tretji seriji prestopila, tudi Lebedevi pa so sodniki pokazali rdečo zastavico. Etonejeva je tudi v zadnji seriji prestopila, Lebedeva se je izenačila s Šestakovo 14,63 m, vendar slovensko rekorderko prehitela zaradi boljšega drugega skoka, kot zadnja pa je brez izida ostala Pjatikova, ki pa se je kljub temu veselila zmage.

Osemnajstletna Kenijka Pamela Jelimo je v teku na dva stadionska kroga z 1:56,23 postavil nov rekord tekmovanj in dosegla petnajsto zaporedno zmago, med njimi tudi tisto na letošnjih OI, obenem pa je kot edina letos zmagala tudi na vseh mitingih v zlati ligi ter osvojila milijon dolarjev zlate nagrade. Zanjo se je vse do zadnjega potegovala Hrvatica Bklanka Vlašić, pa tako kot na OI ostala brez zlata. Na finalu je Vlašićeva v hladnem vremenu vendarle končala sezono s prvim mestom ter z 2,01 m izenačila rekord tekmovanja. Druga je bila Rusinja Ana Čičerova (1,99), tretja prva iz OI Tia Hellebaut iz Belgije (1,97), četrta pa Nemka Arnie Friedrich (1,97 m), ki je Vlašičevi na zadnji zlati ligi v sezoni odvzela zmago.

Na teku na 100 m sta med tremi od prvih štirih z OI prvi mesto osvojili jamajški atletinji. Tako kot na OI je slavila Shelly Ann Fraser, ki je tekla pod 11 sekundami (10,94), pred olimpijsko podprvakinjo Kerron Stewart (11,06).

Med peterico najboljših iz Pekinga na 400 m ovire je slavila olimpijska zmagovalka Jamajčanka Melaine Walker (54,06). Na tej razdalji brez ovir je prepričljivo slavila Američanka Sanya Richards (50,41), olimpijska zmagovalka in svetovna prvakinja Christine Ohuruogu iz Velike Britanije pa je po slabem začetku v ciljnem finišu vendarle prišla na drugo mesto (50,83) ter doživela prvi poraz na 400 m v tej sezoni.

Paul Kipsiele Koech, ki se mu v kenijskih kvalifikacijah ni uspelo uvrstiti na OI, je dosegel tretjo zaporedno pomembno zmago na najvišjih mitingih (8:05,35). Vsi ostali, med njimi šest rojakov, so bili za njim deset sekund, šele deveti pa je bil Brimin Kiprop Kipruto, svetovni in olimpijski prvak (8:29,11). Tudi na 5000 m je šla zmaga v Kenijo, bronastemu na OI Edwinu Cheruiyotu Soiu (13:22,81). Etiopijka Meseret Defar je sobotni zmagi na 5000 m dan pozneje dodala prvo mesto še na na 3000 m (8:43,60).

V skoku s palico je Američan Derek Miles s 5,80 m ugnal rojaka Brada Walkerja (5,70 m), osmoljenca OI, saj je izpadel že v kvalifikacijah v Pekingu, čeprav ima najboljši letošnji izid na svetu (6,04 m). Walker, svetovni prvak iz Osake, je bil drugi tudi na letošnjem dvoranskem SP.

Peterica skakalcev je v daljino skočila osem metrov ali več, prvo mesto pa je pripadlo Avstralcu Fabricu Lapierreju (8,14 m). Nizozemka Valerie Vili je v suvanju krogle po lanskem drugem mestu na finalu tokrat zasedla prvo (19,69 m) in ima za seboj izjemno sezono. Po lanski zmagi v Osaki na SP je letos osvojila zlati odličji na dvoranskem SP in najpomembnejše na OI v Pekingu. Tam je bila v metu diska Kubanka Yarelis Barrios druga, na finalu IAAF pa je zmagala (64,88), tretja pa je bila Stephanie Brown-Trafton (62,23 m), ki je za ZDA v Ptičjem gnezdu šele četrti dan iger osvojila prvo zlato olimpijsko odličje.

V dvoboj olimpijskega zmagovalca Andreasa Thorkildsna in Finca Tera Pitkämäkija, svetovnega prvaka, se je vmešal Latvijec Vadims Vasilevskis (in zmagal (86,65 m) pred Thorkildsnom (83,77 m) in Pitkämäkijem (81,64 m). V teku na 200 m je zmagal polfinalist OI Stephane Buckland iz Mavriciusa (20,57), na 110 m ovire, zadnji disciplini mitinga, ki je potekal v zelo hladnem vremenu, pa je bil prvi Američan David Oliver, tretji na OI (13,22).