Predsednik SLS Bojan Šrot pa je prepričan, da je ta razprava pomembna ne le za prihodnost Slovenije, ampak je tudi ogledalo sedanjosti. Kot poudarja, je delo organov pregona in odkrivanja pod velikim političnim vplivom, afera pa je najbolj oškodovala ugled Slovenije in davkoplačevalcev, ki bodo preplačali v veliki meri nepotreben nakup finskih oklepnikov.

Tokratnega soočenja naj bi se udeležil tudi predsednik DeSUS in obrambni minister Karl Erjavec, ki pa se je tik pred zdajci zaradi neodložljivih obveznosti, povezanih z izredno sejo DZ, opravičil. Med prvakoma vladne SLS in opozicijske Zares se je pravi besedni dvoboj vnel o tajkunih ter pri vprašanju o menedžerskih odkupih v tem in prejšnjem mandatu. Šrot je Golobiču očital, da se je v prejšnjem mandatu, ko se je Golobič "šel še staro politiko", dogovarjal o prevzemu Mercatorja, prepričan je tudi, da v zgodbi o prevzemu Pivovarne Union belgijski Interbrew v Slovenijo ni prišel naključno, temveč je šlo za politično trgovino. Golobič pa je Šrotu navrgel, da ne govori le v svojem imenu, ampak tudi v imenu svojega brata (prvega moža Pivovarne Laško, op. p.).

Polemično je bilo tudi njuno soočenje glede visokih sejnin in nagrad članov nadzornih svetov, o političnem kadrovanju, pa tudi o tem, kdo je odgovoren za šlamastiko v šentviškem predoru. Zgodba o tajkunih je bila po Šrotovem prepričanju lansirana zato, ker ima brata v Pivovarni Laško. Golobič pa pravi, da so tajkuni tisti, ki so obogateli s pomočjo avtoritarne politike: v Rusiji so nastali z Jelcinovo vladavino, v Srbiji z Miloševićevo, na Hrvaškem v času Tuđmana. V Sloveniji pa v času vladavine Janeza Janše, ko je bil predsednik vlade pripravljen zaradi svojih političnih ciljev iti v španovijo z gospodarstveniki in jim ponuditi državno premoženje v zameno za politične koristi.