Slovenke so po dveh razočaranjih vendarle prišle do prve kvalifikacijske zmage. Uspeh so si zagotovile predvsem v drugi četrtini, ki so jo dobile za 16 točk. Začetek dvoboja je bil izenačen. Gostje so sicer prišle do vodstva s 15:9, a so jih domače ujele in v osmi minuti celo vodile z 21:17, kar je bilo tudi najvišje vodstvo Islandije.

Do prvega odmora so se Slovenke izenačile, nato pa takoj z delnim izidom 8:0 prišle do zanesljivega vodstva, ki ga do konca niso več izpustile z rok, še več, kljub slabši tretji četrtini, so ga do konca le višale. Pri Slovenkah je bil razpoložen predvsem trio Markovič, Jokič, Erkič, ki je skupno dosegel kar 62 točk, Markovičeva je med drugim zadela štiri mete za tri točke.