Po oboroženem napadu na televizijsko postajo NBT in prekinjenem prenosu programa so pripadniki posebne policijske enote aretirali 80 protestnikov. Množica ljudi je glasno nasprotovala tudi pred ministrstvoma za finance in kmetijsko, nekaj protestnikov pa je onemogočilo dostop do glavne vladne palače. S tem dejanjem so želeli preprečiti ministrom, da bi se udeležili tedenskega sestanka vladnega kabineta.

Samak je protestnike pozval, naj prekinejo proteste, s katerimi naj bi protestniki želeli strmoglaviti njegovo vlado. Dodal je, da zaradi dejanj protestnikov ne namerava razglasiti izrednega stanja.

PAD je v zadnjih mesecih organiziral več protestov proti nekdanjemu premieru Thaksinu Shinawatri, ki so ga septembra 2006 odstavili zaradi domnevnega spodkopavanja monarhije in obtožb korupcije. Sedaj želi PAD zaradi domnevnega političnega zavezništva s Thaksinom odstaviti tudi Samaka in njegovo vlado.

Samakov odstop PAD zahteva že več mesecev, odkar je vlada odobrila spremembe ustave. Vodje protestnikov namreč trdijo, da želi vlada s spremembami ustave rada oprati Thaksinovo ime in mu s tem omogočiti vrnitev na oblast. Ljudska zveza za demokracijo je dejala, da je Samakova administracija pod vplivom nekdanjega premiera Thaksina Shinawatra, ki je po puču leta 2006 pobegnil v Veliko Britanijo. Po Samakovi zmagi na parlamentarnih volitvah prejšnjega decembra se je Shinawatra vrnil na Tajsko in nato po obtožbah glede domnevne korupcije ta mesec ponovno pobegnil.

Zveza za demokracijo je Samaka obtožila, da želi spremeniti ustavo in Thaksina oprati krivde. Prav tako premieru očitajo, da si ne prizadeva za izgon bivšega prvega ministra iz države. Samak je možnost svojega odstopa zavrnil, zato je zveza sklenila, da bo s protesti nadaljevala.

Thaksin, uspešen podjetnik, je predsednik vlade postal leta 2001. Do leta 2006 je med revnim tajskim prebivalstvom dobil močno podporo, zameril pa se je tamkajšnji politični eliti. Po odstavitvi je 17 mesecev preživel v izgnanstvu, februarja letos pa se je vrnil na Tajsko, kjer se je moral soočiti z obtožbami o korupciji, avgusta pa se je vnovič zatekel v Veliko Britanijo.