Švica: Pascolo 6, Zellweger 5,5, Quentin 5,5, Henchoz 5, Muller 5,5, Vogel 5,5, N`Kufo 6,5 Wicky 5,5 (Lonfat 5,5), Lombardo 5,5 (Sforza 5,5), Fournier 6, Frei 6,5 (Sesa 5), selektor: Trossero 5.

Slovenija: Simeunović 7, Milinović 7, Karić 5,5 (Cimerotič 7,5), Galić 6,5, Knavs 7, Novak 6,5, Čeh 7, Osterc 5,5 (Ačimović 6,5), Zahovič 7, Pavlin 6,5, Rudonja 7, selektor: Katanec 7.

Slovenija ostaja v igri za uvrstitev na SP na Japonskem in v Južni Koreji. Sinoči je po izrednem boju, v katerem je pokazala visoko moralo, v eni odločilnih tekem premagala Švico z golom Cimerotiča v 82. minuti po hudem spodrsljaju domače obrambe.

Slovenija je tekmo na modernem, novem stadionu začela v pričakovani zasedbi, torej z Ostercem v napadu in Cimerotičem na klopi. Presenečenje v švicarski vrsti je bilo, da je bil "uporniški" Sforza vendarle med rezervami za vsak primer ob neugodnem razpletu, čeprav je še dan pred tekmo odločno zatrjeval, da bo le gledalec na tribuni.

Švicarji so si zaradi agresivne igre, ki je bila na trenutke umazana in na meji dovoljenega, priigrali terensko premoč, ki so jo stopnjevali predvsem na račun premoči v zračnih dvobojih. V 15. minuti se je Frei, potem ko je "dišalo" po nedovoljenem položaju, sam znašel pred Simeunovićem, a je njegov strel zletel mimo vratnice. Slovenci nikakor niso uspeli malo dlje zadržati žoge in organizirati nevarnega napada, zato jih je nasprotnik vedno bolj zbijal pred gol Simeunovića in gostje so doživljali težke trenutke. V 30. minuti je Slovenija prvič nevarno napadla, lepo kombinacijo pa je presekal Zellweger, ko je podajo hitrega Rudonja proti Ostercu le pet metrov od švicarskega gola presekal z roko, a poljski sodnik Granat je zamižal ob očitni enajstmetrovki in se nato skušal oddolžiti z nekaj kompenzacijami v slovensko korist. Švicarji so spet zapretili v 32. minuti, ko je strel Freija z glavo zgrešil cilj. Takoj zatem je Katanec, ki je vseskozi burno protestiral ob sodniških odločitvah, iz igre potegnil Karića, ki je naredil nekaj napak, in v boj poslal Cimerotiča z nalogo, da skuša zadržati žogo in s tem otopiti švicarsko ofenzivo. Slovencem je do konca prvega polčasa tako le uspelo vzpostaviti ravnotežje.

Med odmorom je v slačilnici ostal Osterc, zamenjal pa ga je Ačimović, kar je bila napoved bolj ofenzivne igre Slovenije, a je manjkala točna zaključna poteza. V 48. minuti so Slovenci šele prvič na tekmi streljali na švicarski gol, a je udarec Pavlina s 25 metrov domači vratar brez težav ujel. Tudi švicarski selektor Trossero je vlekel "jockerje iz rokava" in v 56. minuti v boj poslal Sforza. Boj na igrišču je postajal vedno bolj silovit, strasti so se razplamtele in živci so bili vedno bolj napeti, zato so igralci protestirali ob vsaki sodniški odločitvi . V 69. minuti je Slovenija le prišla do priložnosti tekme. Zahovič je streljal prosti strel, Ačimović je žogo podaljšal do Pavlina, ki je bil popolnoma sam šest metrov od gola, a je njegov strel z glavo končal v rokah Pascola. Švicarji so takoj odgovorili s strelom temnopoltega N`Kufa, a je njegova bomba zletela nekaj centimetrov čez gol. V 82. minuti pa je 500 slovenskih navijačev, ki so vseskozi bodrili svoje ljubljence na igrišču, le dočakalo trenutek veselja. Kapetan Henchoz je slabo podal žogo nazaj, prestregel je Cimerotič, ki jo je le še rutnirano mimo vratarja porinil v mrežo in stadion je obmolknil. Švicarji so vse stavili v napad in v 85. minuti je Lonfat z 10 metrov volej poslal med gledalce. Švicarski selektor Trossero je popolnoma izgubil živce, Zahovič je prejel rumeni karton zaradi zavlačevanja in ne bo smel igrati proti Rusiji 1. septembra v Ljubljani, Cimerotič, Pavlin in Ačimović pa so s podajami med nogami osmešili gostitelje. V sodniškem podaljšku je Simeunović ubranil strel Sesa in po zadnjem sodniškem pisku so vsi slovenski igralci in strokovno vodstvo poleteli v objem navijačem.