Ljuba Kofler , direktorica LS, je na vprašanje, čemu Gospodarskemu razstavišču ne dajo soglasja za obnovo razstavišča (ne nazadnje je to v prid izključno njim kot najemnikom), dejala, da soglasja ne morejo dati, dokler jim GR ne pokaže natančnega terminskega načrta. "Delajo na pamet, nimajo še nobenih ponudb, nimajo projekta z natančnimi datumi, kdaj bodo začeli in kdaj končali dela. Mi te podatke potrebujemo zaradi načrtovanja sejemske dejavnosti," je povedala Koflerjeva. Po njenih besedah je LS prvi za to, da se razstavišče obnovi, vendar pričakujejo resnejši pristop. Glede na to, da se lahko obnova zavleče tudi v september (GR je računal na štiri mesece), je Koflerjeva morda pripravljena prestaviti prvi glasbeni sejem Muza, ki naj bi potekal med 6. in 9. septembrom. Vendar bi moralo biti razstavišče prosto od 15. septembra, ko že pripravljajo vse potrebno za sejem Sodobna elektronika, ki se bo začel 16. oktobra.

Direktor GR Igor Omerza obtožbe Koflerjeve zavrača. Zagotovil je, da je termin obnove narejen, vendar LS noče dati soglasja za obnovo sejmišča v času, ko ima LS najete prostore. Obnove jim ne dovoli niti v teh dneh, ko ne poteka noben sejem več. "Razstavišče bi že morali začeti obnavljati, vendar nimamo soglasja, zato moramo počakati do 18. junija, ko objekti za dva meseca preidejo v naše upravljanje." Če z LS nikakor ne bodo mogli skleniti dogovora, bodo skušali na objektih najnujnejše postoriti v teh dveh mesecih, in sicer bi lahko napeljali toplovod in uredili hlajenje, to je pa tudi vse. Vendar so objekti potrebni temeljitejše obnove, saj so v desetih letih na razstavišču obnovili samo strehe, prostori pa so ostali nespremenjeni in so danes tudi precej zastareli.

Omerzi se zdi nenavadno, da zahteva LS za čas, ko bi razstavišče obnavljali znotraj sejemskega terminskega plana, od GR odškodnino. "Ko pa smo jim pozimi na njihovo željo in na naše stroške gradili neke stopnice, ni bilo težav," je dodal. Povedal je, da se bodo z LS še pogajali, vendar bi po njegovem, če bo LS vztrajal pri odškodnini, za obnovo zmanjkalo sredstev in se bo zato še bolj zavlekla. "Če bodo vztrajali pri odškodnini, bomo najeli neodvisnega cenilca, da bo ocenil domnevno škodo." Igor Omerza je še dejal, da bi za obnovo hale C, ki so jo hoteli obnoviti letos, potrebovali štiri mesece, vendar bodo morali, če ne bo dogovora, vse skupaj prestaviti na prihodnje leto. "Na izsiljevanje Ljubljanskega sejma ne bomo pristali. Nadzorni svet družbe je prepovedal kakršnekoli posege v najemno pogodbo med GR in LS," je odločen Omerza.

Županja Vika Potočnik je zaradi ravnanja Ljubljanskega sejma, ki blokira obnovo dotrajanega razstavišča na račun iskanja razlogov za reševanje drugih sporov, nemalo presenečena. Upravi in nadzornemu svetu GR je naročila, naj proučita, ali gre za kršitev pogodbe med GR in LS, ter ustrezno ukrepata. "Z Ljubljanskim sejmom bomo poskušali doseči dogovor," je dejala Vika Potočnik.

Sicer pa bi GR za obnovo razstavišča namenilo okoli 16 milijonov nemških mark. Nekaj bi prispevalo iz lastnih sredstev, nekaj z dokapitalizacijo, ostalo pa bi zagotovilo s posojili. Na razstavišču bi podrli hali D in A2, ki bi ju na novo zgradili, druge pa bi obnovili. Poleg tega bi med drugim radi porušili restavracijo Turist in tam zgradili nove prostore. Načrt, da bi za stavbo Slovenijalesa zgradili novo halo, so po nasvetu urbanistov opustili, zato bodo tam najbrž uredili park. "Glede na to, da je sejemska dejavnost tudi drugod po svetu v krizi, je nesmisleno, da bi razstavišče širili čez njegove sedanje meje," je še povedal Omerza. Zaradi sprememb se bo najbrž nekoliko zavlekla tudi gradnja podzemne garažne hiše, saj so morali projekt na novo uskladiti z zazidalnim načrtom.