Napovedana skupščina holdinga je bila, kot je povedala županja Vika Potočnik , prestavljena zaradi odpovedi vodiškega župana Antona Kokalja, izvedli pa naj bi jo v dveh tednih. Drugi župani in županja so po njenih besedah vsaj načelen dogovor že dosegli. Med pomembnejšimi dogodki je bilo tudi prvo povabilo občinskim predstavnikom na sicer že tretji sestanek pripravljalnega odbora za srečanje ameriškega in ruskega predsednika. "Imeli bomo veliko dela predvsem zaradi množice novinarjev in spremljevalnega osebja, ki prihajajo v Ljubljano in bodo dogodek predstavljali v svetu. Priložnost za promocijo želimo dobro izkoristiti," je pojasnila županja.

Največ dela imajo ta čas v oddelku za lokalno samoupravo, saj pripravljajo prve volitve v četrtne svete. Te bodo sovpadle z referendumom o biomedicinski pomoči pri oploditvi, občino pa bodo stale približno štirideset milijonov tolarjev. "Smo eno redkih mest, ki še niso izpeljala notranje členitve, zdaj pa smo, po sedmih letih obstoja mestne občine, le uspeli priti do tega," je komentirala Vika Potočnik. Osnutek odloka o nalogah četrtnih skupnosti je mestni svet že obravnaval, predlog odloka pa naj bi po besedah načelnika oddelka za lokalno samoupravo Vojka Grünfelda obravnavali šele jeseni, tako da bodo v razpravi lahko sodelovali tudi četrtni sveti. Mestna volilna komisija je tudi že preverila zakonitost vseh 130 kandidatnih list. Sedem političnih strank - poleg vseh, ki so zastopane v mestnem svetu, še Stranka mladih Slovenije - je vložilo skupno 1186 kandidatur, 16 list pa je bilo samostojnih nestrankarskih. Vse stranke, razen DeSUS in SMS, so vložile liste kandidatov za vse četrtne skupnosti, volilna komisija pa je s treh list zavrnila nekaj posameznikov, ker so kandidirali v četrtih, kjer nimajo stalnega bivališča. Največ list je bilo vloženih na Golovcu, kar enajst, od tega štiri nestrankarske.

"Polne roke dela imamo z organizacijo konstitutivnih sej četrtnih svetov, ki jih moramo izvesti do 13. julija. Pripravljamo začasni poslovnik ter belimo, čistimo, popravljamo in opremljamo prostore, v katerih bodo seje potekale," je pojasnil Vojko Grünfeld. Predpis, ki je določil število članov svetov (teh bo od 13 do 17, odvisno od števila prebivalcev v določeni četrti), so namreč sprejeli dokaj pozno, zato je časa za ureditev sejnih sob, med drugim tudi za nakup dodatnih stolov za člane svetov, zelo malo.

Na sejah, ki jih bodo do izvolitve predsednikov četrti vodili županja in njeni pooblaščenci, bodo izvolili predsednike, lahko tudi podpredsednike četrti in imenovali komisije za mandatna vprašanja. "Do konca leta bodo morali sveti pripraviti finančne načrte in programe dela, mestni svet pa pravila dela četrti in, če se bodo tako odločili svetniki, tudi sklep o nagradah oziroma sejninah za člane sveta." V oddelku za lokalno samoupravo se tudi dogovarjajo, kako poskrbeti za strokovno pomoč novim svetom. Uslužbenci mestne uprave, ki bodo nudili pomoč, so bili že spomladi na izobraževanju, skupaj z novoizvoljenimi člani četrtnih svetov pa se bodo še enkrat izobraževali septembra.