Ožje središče ima poleg Rožne doline in Trnovega ne glede na pomanjkanje parkirišč najvišje cene, sledita Podutik in Koseze, takoj za njima pa Bežigrad ter Vič. "Med najcenejšimi so ne glede na kakovost stanovanj in arhitekturno dovršenost soseske Fužine, poceni so tudi Jarše, najcenejše pa je Štepanjsko naselje," je pojasnil Andrej Kuplenk. Boštjan Blatnik meni, da so cene stanovanj že skoraj dosegle višek in da se bodo v prihodnjih letih začele zniževati. Zaradi dobrih cestnih povezav pridobiva na vrednosti primestje, upadla pa je tudi kupna moč. Tako Andrej Kuplenk pravi, da se morda v mestu res povprašuje po 10.000 stanovanjih, vendar so to le želje, realnih kupcev je okoli 1000. Najbolj primanjkuje garsonjer, eno- in enoinpolsobnih stanovanj, ki jih iščejo tisti, ki za kaj večjega nimajo denarja, tisti, ki imajo stanovanje za naložbo in ga oddajajo, ter ljudje iz drugih krajev, ki bi radi poskrbeli za svoje otroke med študijem. Velika stanovanja pa tako po besedah Andreja Kuplenka ostajajo prazna tudi več let.

Vendar imajo soseske, ki jih zelo pospešeno gradijo v zadnjih dveh letih, malo majhnih stanovanj. Na Novi grbini bo na primer od 318 stanovanj le okoli 10 garsonjer. "Zelo pogumen bi bil naložbenik, ki bi zgradil naselje majhnih stanovanj, saj se takšna stanovanja, s katerimi si mlade družine ali pari le začasno rešijo stanovanjsko težavo, ves čas preprodajajo, imajo pogosto najemnike in zato niso tako privlačna naložba," je povedal Boštjan Blatnik, ki je poudaril, da so na Brdu prodali že okoli 80 odstotkov stanovanj, tudi največjih, čeprav se bodo ljudje lahko vselili šele prihodnje poletje. V Mostecu bo večina od 500 stanovanjskih enot zelo razkošnih, a za prodajo se ne bojijo. Do zdaj so prodali vseh 190 stanovanj, ki bodo vseljiva junija, od vsega naselja pa okoli 70 odstotkov. "Osnutki novega dolgoročnega plana kažejo, da je majhnih stanovanj v mestu že preveč, najbolj pa primanjkuje srednjevelikih stanovanj za štiričlanske družine," je pojasnil direktor Imosa Investicijske gradnje, ki zida Mostec, dr. Aleš Bulc .

Več kupcev, po tržni logiki pa s tem tudi višje cene, pričakujejo ob sprostitvi prve stanovanjske varčevalne sheme julija 2004, Andrej Kuplenk pa ocenjuje, da bo kar 80 odstotkov varčevalcev iskalo stanovanja v Ljubljani. Leta 2004 se bo, je povedala pomočnica direktorja republiškega stanovanjskega sklada Nevenka Fajdiga , sprostilo več kot 24.000 pogodb, novembra 2005 in aprila 2006 pa še po 15.000. Kakšne namene imajo varčevalci, bodo preverili v anketi, ki jo bodo izvedli prihodnji teden, direktor sklada Edvard Oven pa meni, da bodo uspeli zagotoviti dovolj ponudbe in zadržati eksplozijo cen. "Rok, v katerem bodo varčevalci lahko izkoristili svoje pravice, bomo poskušali podaljšati, tako da se bo povpraševanje razpršilo na daljše obdobje, poleg tega pa bodo lahko denar porabili za različne namene. Nekateri bodo stanovanje le zamenjali za večjega, drugi bodo kaj dozidali ali obnovili, tretji kupili parcele in sami zidali." Da bi zagotovili dovolj novih stanovanj, tečejo postopki za gradnjo v Stanežičah in socialna stanovanja na več lokacijah, vseeno pa je zaskrbljujoče, da od načrtovanja gradnje do vselitve navadno preteče kar od tri do pet let. V Mostecu stane kvadratni meter več kot 300.000 tolarjev, za zdaj so prodali 70 odstotkov stanovanj.