A nov sistem je poleg tega prinesel še daljše čakanje v vrstah, kar že več dni dokazujejo zvijajoče dolge kolone na ploščadi pred Ljubljansko borzo, enako je tudi pred okenci na glavni avtobusni postaji. Potem ko kupijo vozovnice pri Slovenskih železnicah ali avtobusnih prevoznikih, morajo namreč študenti in dijaki iz te vrste še v vrsto pred blagajno Ljubljanskega potniškega prometa.

"Že v torek sem bila zastonj tukaj. Čakali smo tudi na dežju, ampak ni nam uspelo priti na vrsto. Sem pa slišala, da so nekateri čakali več kot dve uri," je razburjeno znancem pripovedovala ena od številnih dijakinj v vrsti na Bavarskem dvoru, ki je imela včeraj večjo srečo in je še med zadnjimi ob sedmi uri stopila pred okence in si uredila prevoz po prestolnici.

Na Ljubljanskem potniškem prometu nimajo točnih podatkov, ocenjujejo pa, da ob koncu in začetku meseca pride tudi do 1500 strank na dan. Na letošnji naval so se pripravili s kratkotrajnim povečanjem osebja za deset ljudi, ob tem pa so začasno, do 19. oktobra, odprli še tri dodatna okenca na Tehničnih pregledih v Šiški, ki obratujejo od 6. do 20. ure, vendar samo za tiste, ki šolsko mesečno urbano že imajo. Ti lahko vlogo tudi samo oddajo ali pa jo pošljejo po pošti, po treh dneh pa opravijo nakup na urbanomatu.

Od začetka prodaje - od 21. avgusta do včeraj - so na Ljubljanskem potniškem prometu izdali 14.600 mesečnih vozovnic, v enakem obdobju lani pa 15.157 vozovnic.

Povečanega zanimanja tako še ne opažajo, vendar se veliko študentov še ni postavilo v vrsto, ker jim mesečna urbana velja do petka. A na vrste se bodo morali dijaki in študenti, ki niso iz Ljubljane, sčasoma kar navaditi, saj bodo morali glede na določila ministrstva vsak mesec ponovno obiskati Potniški center LPP.